מה קורה כשאישה באוסטרליה מדווחת על כאבים איומים בבטן - אך בדיקות המעבדה מראות שהכל תקין? במקרה הזה, הרופאים ירדו לשורש העניין - וגילו מצב רפואי שרואים רק לעתים נדירות.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

המקרה הביזארי פורסם בכתב העת BMJ Case Reports, המתעד מקרים רפואיים ראויים לציון בקהילה הרפואית. על פי הפרסום בכתב העת, הרופאים בדקו את האישה כשהגיעה לבית החולים ומצאו כי הדופק של האישה גבוה מהרגיל וכי ישנה דלקת בקרום המרפד את דופן הבטן. אך שאר הבדיקות שנעשו, כמו בדיקות מעבדה, אולטרסאונד וצילום הכבד וכיס המרה – הראו תוצאות תקינות.

בדיקת CT חשפה את המקור לכאבים העזים - המעי שלה "נכרך סביב עצמו, מצב שנקרא פתלת המעי הגס". אבל זה לא הדבר היחיד שה-CT חשף. מה שגרם לפתלת המעי הגס הוא לא אחר מאשר חפץ ששהה שם לפחות 10 שנים.

"כולנו נדהמנו", אמרה ד"ר טליה שפרד, אחת הרופאות שטיפלו באישה בבית החולים סר צ'רלס גיירדנר במערב אוסטרליה. "זה לא היה בכלל מה שציפינו לגלות". החפץ שנמצא הוא למעשה חלק מפלטה בשיניים, חוט מתכת באורך של כ-63 מ"מ.

עוד ב-mako בריאות
>> משהו מוזר קורה לגוף כשאתם משלימים שעות שינה
>> כך תשיגו את הבטן שגרמה לאנה ארונוב לקנא
>> הסוד לאושר הוא פשוט יותר ממה שאתם חושבים

האישה סיפרה לרופאים כי לפני 10 שנים הייתה לה פלטה ("גשר") בשיניים, שהוסרו מאז. היא הוסיפה כי היא לא זכרה שהיא אי פעם בלעה חלק מהפלטה או שהיא אי פעם איבדה חלק ממנה. "המקרה הזה הוא כה ייחודי, כיוון שבדרך כלל כשאדם בולע דבר כזה, הוא מתגלה בשלב מוקדם יותר", אמרה ד"ר שפרד ל-Popular Science. הוסיפה ד"ר שפרד כי האישה האוסטרלית החלימה ועברה את זה בשלום.

מקרים של אנשים שבלעו חפצים בטעות כבר קרו בעבר, לרוב הם התגלו די מהר. ב-2015, תועד מקרה בערב הסעודית, שבו נמצא אצל תינוק בן 16 חודשים תליון של "בוב ספוג" בוושט. התברר, כי התינוק בלע תליון שהיה שייך לאחותו.