בדידות הפכה בשנים האחרונות למגפה של ממש, הפוגעת באחוז גבוה מהאוכלוסייה ברחבי העולם. כעת בבריטניה הוחלט לטפל בבעיה הנפוצה - ולמנות שרה לענייני בדידות.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

בשנה שעברה מצאה ועדה בריטית כי קרוב ל-9 מיליון אנשים באנגליה מרגישים בודדים כל הזמן או לעתים קרובות – מצב שעלולות להיות לו השלכות בריאותיות קשות. על כן הודיעה אתמול תרזה מיי, ראשת ממשלת בריטניה, כי בכוונתה לטפל בבעיה זו. "בעבור יותר מדי אנשים, בדידות היא מציאות קשה של החיים המודרניים. אני רוצה שכולנו נתעמת עם זה ונפעל כדי לטפל בבדידות שממנה סובלים קשישים, מטפלים, אנשים שאיבדו את יקיריהם, אנשים שאין להם אף אחד לדבר איתו או לשתף אותו במחשבות ובחוויות שלהם", כתבה מיי. על פי "הניו-יורק טיימס", השרה טרייסי קראוץ' נבחרה לתפקיד.


"בדידות מזיקה יותר לבריאות מ-15 סיגריות ביום"

רופאים רבים ברחבי העולם מזהירים מפני מגפת הבדידות שהולכת וגדלה בשנים האחרונות, המשפיעה לא רק נפשית אלא גם פיזית. על פי מחקרים, בדידות נמצאה קשורה לסיכון מוגבר למחלות לב, סוכרת, סרטן ועוד. "זה הוכח כמזיק יותר לבריאות מעישון 15 סיגריות ביום", אמר מארק רובינסון, ראש Age UK, הארגון ללא מטרות רווח הגדול ביותר בבריטניה שמטפל בקשישים.

עוד ב-mako בריאות
>> איך משיגים ישבן חטוב? מתחילים עם האימון הזה
>> זהירות: התרופה הנפוצה שגורמת להתכווצות אשכים
>> המכתב של הצעירה שמתה לא הותיר אף עין יבשה

על פי הנתונים שהוצגו לאחרונה על ידי עמותת ער"ן, המצב בישראל בהחלט אינו טוב יותר, בייחוד בקרב אוכלוסיית הקשישים. דו"ח סיכום העמותה ל-2017 הראה כי אחד מכל חמישה אנשים הפונים לעמותה מדווח על תחושת בדידות. לדברי ד"ר שירי דניאלס, המנהלת המקצועית של ער"ן, "בדידות היא המחלה של תקופתנו ובעיני זוהי גם סיבת המוות הראשונה בקרב רבים, היות שנמצא קשר בין בדידות, רווחה נפשית ובריאות גופנית. נוסף לכך, יש פי 8 יותר פניות אובדניות באמצעות האינטרנט, דבר שמצביע על חשיבותו המכרעת במניעת אובדנות". כולנו תקווה שבקרוב גם ממשלת ישראל תבין שבדידות פוגעת באחוז גבוה מהאוכלוסייה ושמן הראוי לטפל במגפה זו כשם שהיו מטפלים בכל מגפה בריאותית אחרת.