ואדים קונדרטיוק אנטוליביץ', בן 26, התלונן על כאבים בשן לראשונה לפני כשלושה שבועות. מהר מאוד מצבו התדרדר ומה שהתחיל כזיהום בחלל הפה, התפשט לשאר גופו והוביל מהר מאוד למותו. 

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

אנטוליביץ' הוא נהג משאית במקצועו והיה בדרכו לניו יורק כשחש לראשונה בכאבים, על פי הכתוב בעמוד GoFundMe שנפתח כדי לתמוך כלכלית במשפחה. 

הוא עצר באוקלהומה לביקור אצל רופא השיניים, שבדק את הזיהום, ניקה אותו ונתן לו אנטיביוטיקה. הוא הרגיש טוב יותר והמשיך בדרכו, אך כשהגיע לניו יורק, הכאבים חזרו והופיעה לו נפיחות בפה. מירוסלב, אחיו של אנטוליביץ', נפגש איתו כדי לעזור לו לנהוג הביתה והבחין כי ואדים מתקשה לנשום ואינו מצליח לעמוד על רגליו. ביוטה הם הלכו לבית חולים, שם הרופאים שקיבלו אותם אמרו שהם "הגיעו בדיוק בזמן". הזיהום שהחל בשן התפשט לשאר הגוף של ואדים. הייתה לו בצקת בריאות והוא לא הצליח לנשום בכוחות עצמו.

אישתו של אנטוליביץ', נטליה, סיפרה לערוץ טלוויזיה מקומי שהיא קיבלה שיחת טלפון מהרופא שטען כי ואדים מאוד חולה. "הרופא אמר 'הלילה הוא הולך למות, עשינו כל מה שיכולנו ונראה ששום דבר לא עובד'. החיידקים והזיהום התפשטו לריאות שלו והם לא מצליחים לנקות את זה", היא אמרה. לבסוף, ליבו הפסיק לפעום. נטליה טוענת שאנטוליביץ' סבל מסוכרת, אך מעבר לזה היה אדם בריא.

עוד ב-mako בריאות
>> המדריך להיגיינה מושלמת
>> מכורים לקפאין? יש דבר כזה מנת יתר
>> תשמרי על הלב שלך: כך תזהי אירוע לבבי

זיהומים בשיניים יכולים להוביל לפגיעה באיברים פנימיים

באתר מימון המונים אמריקאי נפתח עמוד שמטרתו לסייע למשפחתו לעמוד בעול הכלכלי של פטירתו המיידית, כולל הוצאות קבורה והוצאות המחייה של המשפחה הצעירה שנותרה בלי אב. מטרתם הייתה לאסוף 250 אלף דולר, נכון לעכשיו הם הצליחו לגייס 273 אלף דולר, תוך 6 ימים בלבד.

זיהומים בשיניים יכולים להוביל לסיבוכים רפואיים חמורים ביותר ומתברר שזה לא רק במקרים נדירים, מסבירה סוזן מייפלס, דוקטור לרפואת שיניים לאתר יאהו!. בשונה מהפה שלנו, הריאות הן חללים סטריליים. כשחיידקים מהפה מגיעים לריאות, הם עשויים להתרבות במהירות וליצור זיהום רציני כמו דלקת ריאות. זה בהחלט יכול להיגרם כתוצאה מזיהום בשן או דלקת חניכיים. ולא מדובר רק בסכנה לריאות: זיהומים בשיניים יכולים לחדור לזרם הדם ולהשפיע על איברים פנימיים שונים, כולל הלב.

רבים חושבים שזיהומים בחלל הפה לא מתפשטים לשאר הגוף, אבל חשוב לציין שזה לא תמיד נכון. על כן, ההמלצה היא לא להתעלם מכאבים בשיניים ולטפל בזיהומים בזמן לפני שהם יחמירו. 

>> איך משלבים ג'אנק פוד בתפריט ונשארים רזים?