אם אתם משתמשים בעדשות מגע, הסיפור הזה כנראה יזעזע אתכם אף יותר. מכירים את זה כשאתם נרדמים עם העדשות, קמים בבוקר ותחושת היובש בעיניים היא פשוט בלתי נסבלת? אז אישה באנגליה לא הרגישה כי יש לה מספר דו-ספרתי של עדשות תקועות בעיניה.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

רופא העיניים מצא לא פחות מ-27 עדשות בעיניה של המטופלת ממש במקרה, כאשר הכינו את המטופלת לקראת ניתוח קטרקט. האישה בת ה-67 חשבה כי הגירוי בעיניים היה בשל יובש בעיניים.  

הרופאים מצאו 17 עדשות מגע בעיניה של המטופלת, לפני שנעשתה בדיקה נוספת שבה התגלו 10 עדשות מגע נוספות. העדשות נראו כמעין הצטברות כחולה בעיניה של המטופלת. "כל 17 העדשות היו תקועות ביחד", אמר רופל מורג'ריה, רופא המתמחה באופטלמולוגיה, שסייע במקרה הביזארי. "היינו מאוד מופתעים שהמטופלת לא שמה לב לזה, כיוון שזה ככל הנראה גרם לגירוי רב בעיניים".


עוד ב-mako בריאות
>> זה המחיר שהגוף שלכם משלם על עבודה בלילה
>> ממלאים מחדש בקבוקי מים? תפסיקו עם זה מיד
>> חוקרים גילו משהו מדהים על שוקולד

האישה טוענת כי היא משתמשת בעדשות מגע חודשיות מזה 35 שנה, אך אף פעם לא הקפידה ללכת לבדיקות עיניים שגרתיות. היא אפילו לא הייתה מודעת לכך שנעלמו לה קרוב ל-30 עדשות מגע. בהתחשב בכך שאדם יכול להרגיש היטב עדשות מגע שנמצאות יותר מדי זמן על העיניים ומייבשות אותן – השאלה המתבקשת היא, כיצד אישה זו לא הרגישה 27 עדשות בעיניה?  

ההתרחשות הבלתי צפויה קרתה בבית חולים בסמוך לברמינגהם, אנגליה בנובמבר, אך רק לאחרונה דווחה בכתב העת הרפואי British Medical Journal. בעקבות התגלית המפתיעה, ניתוח הקטרקט שהמטופלת עמדה לעבור נדחה, שכן הרופאים חששו שתתפתח אנדופתלמיטיס - דלקת בפנים העין.

"היא הייתה די בשוק. כשהיא הגיעה להסתכלות שבועיים לאחר שהסרתי את עדשות המגע, היא אמרה שהעיניים שלה מרגישות נוחות יותר", סיפר מורג'ריה.

 

 

.