מה עושים כשמתעוררים באמצע הלילה ומגלים שג'וק קטן חדר לכם לתוך האוזן ומסרב לצאת משם? אחרי שצורחים ובוכים ומתפללים שזה רק סיוט שבקרוב תתעוררו ממנו – הולכים לבית החולים ומוציאים אותו משם. ומתברר שזה ממש לא קל לעשות את זה. את החוויה הקשה הזאת עברה קייטי הולי מפלורידה, שסיפרה בפירוט על הגיהינום שחוותה לאתר Self.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הרגשתי את הג'וק מתפתל בתוך תעלת האוזן שלי

"בחודש שעבר, באמצע הלילה, התעוררתי מבוהלת. זה הרגיש כאילו מישהו שם חתיכת קרח באוזן השמאלית שלי – אבל זה היה משהו גרוע הרבה יותר. קמתי מהמיטה מבולבלת והלכתי לחדר האמבטיה. יכולתי להרגיש שמשהו לא בסדר באוזן שלי. לקחתי מקל אוזניים והכנסתי אותו בעדינות לתוך האוזן והרגשתי משהו זז. כשהוצאתי את מקל האוזניים, היו עליו שתי חתיכות דקות חומות שנדבקו לקצה. לאחר כמה רגעים הבנתי שמדובר בשתי רגליים, שיכולות להיות שייכות רק לג'וק", סיפרה קייטי.

בעלה של קייטי הסתכל לה לתוך האוזן ואכן אישר שישנו ג'וק שמנסו לפלס את דרכו בתעלת האוזן שלה. הוא ניסה להוציא אותו בעדינות באמצעות פינצטה, אך הצליח רק להוציא זוג רגליים. באותו רגע היא הבינה שהיא חייבת לפנות למיון.

"בזמן שהלכתי לכיוון האוטו, יכולתי להרגיש את הג'וק מתפתל עמוק יותר בתוך תעלת האוזן שלי. זו הייתה תחושה איומה, היא לא בהכרח הייתה כואבת, אבל היא הייתה עינוי פסיכולוגי". בחדר המיון, רופא החדיר לתעלת האוזן שלה לידוקאין, חומר לאלחוש מקומי שגם הרג את הג'וק. "בזמן שהרופא החדיר את הלידוקאין, הג'וק החל...להגיב. להרגיש ג'וק על סף מוות, שמתאכסן בחלק מאוד רגיש של הגוף שלך, זה לא משהו שניתן להסביר במילים", כתבה קייטי.

עוד ב-mako בריאות:
>> 10 הרגלים היגיינים שאתם חייבים להיפטר מהם
>> הולכים לישון מאוחר וקמים מוקדם? תקראו את זה
>> בפעם הראשונה בעולם: השתלת פין מלאה 

לאחר מכן, הרופא הסיר באמצעות פינצטה מיוחדת חלקים של הג'וק (שהיה קטן מאוד), רשם לה אנטיביוטיקה ושלח אותה לדרכה. "האוזן נותרה ללא תחושה במשך 24 שעות, אבל עדיין היו לי קצת כאבים ותחושה של פצפוץ כשפיהקתי, אחרי שחזרה לי התחושה. לא, הסיוט עוד לא נגמר".

הג'וק שהוצא (צילום: קייטי הולי)
חלקי הג'וק שהוצאו מאוזנה של קייטי | צילום: קייטי הולי

לאחר כמה ימים, קייטי פנתה לרופאת המשפחה כדי לקבל מרשם חדש לאנטיביוטיקה, שם התגלה כי אכן נותרו חלקים נוספים של הג'וק בתוך האוזן שלה. רופאת המשפחה לבסוף הוציאה שישה (!) חלקים נוספים של הג'וק המת – שמונה ימים לאחר שהייתה בחדר המיון ונאמר לי כי הג'וק הוסר לחלוטין. הסיוט של קייטי לא נגמר עדיין. היא הופנתה לרופא אף אוזן גרון. "הוא הוציא את כל הראש, פלג הגוף העליון, עוד גפיים ואנטנות. אני פשוט בכיתי. בלי שום אלחוש, יכולתי להרגיש כל הוצאה ולשמוע צליל 'קראנצ'י', בזמן שהחלקים הוצאו", תיארה קייטי. הרופא הבטיח לה שהוא הסיר את כל החלקים ואף סיפר כי הוא מסיר חרקים מאוזניים של מטופלים לפחות פעם בחודש.

כעת קייטי מספרת שהיא מרגישה טוב יותר, אך ההחלמה הנפשית הולכת להיות ממושכת יותר מהפיזית. "למרות שספק אם תקרית זו תקרה לי שוב, אני לא יכולה לדמיין שאלך לישון בלי אטמי אוזניים בעתיד הקרוב", סיכמה בטור האישי שלה. מי לא היה ישן רק עם אטמי אוזניים אחרי תרחיש אימה שכזה? אנחנו מקווים שתהיה לה החלמה נפשית מהירה.