כדאי שתשבו כי זה לא עומד להיות פשוט: מתברר שמסטיק לפני מגע אינטימי עם אדם נוסף זה הרעיון הכי גרוע שיכול להיות לנו. בדיוק כשרצינו לרענן את הבל הפה למען נשיקות ושאר ירקות, מגלים לנו שהפתרון המהיר והנגיש רחוק מלהיות כזה, אלא יותר בעיה לא נעימה. איך בדיוק? הנה שתיים מהסיבות המרכזיות.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

מסטיק גורם להרס במערכת העיכול 

בזמן לעיסת מסטיק מתרחשים כמה אירועים במערכת העיכול שלנו. מסטיק גורם לגוף שלנו לחשוב שהכנסנו לתוכו מזון ובעוד זמן קצר הוא יגיע למערכת העיכול, אלא שמסטיק אינו אוכל. מה שקורה למעשה הוא שהקיבה שקיבלה מידע מוטעה מתחילה לפעול ולשחרר את מיצי העיכול שלה המסייעים בפירוק המזון, אולם כאשר אנזימים אלו אינם בשימוש, התוצאה היא נפיחות בבטן והיווצרות גזים. שכן לעיסת המסטיק למעשה מכניסה אוויר למערכת העיכול שלנו. גזים מצטברים ואז יוצאים כגיהוקים ונפיחות. כך שאולי רפרשתם את ניחוח הפה, אבל הריחות ייצאו ממקומות אחרים ומפתיעים.

מסטיק עלול להשפיע על רמות הטסטוסטרון

מחקרים הראו שמנטה, שנמצאת כמובן במסטיקי מנטה, עלולה להוריד את רמות הטסטוסטרון. מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי Urology דיווח כי חולדות זכריות שקיבלו תה נענע צמחי חוו ירידה בהפרשת הטסטוסטרון. כמובן שאינכם חולדות, אך שווה ללמוד מהן משהו.

עוד ב-mako בריאות:
>> בבריטניה התגלו מקרים חדשים של מחלה נדירה
>> יש דבר אחד שמומלץ לא לאכול לפני השינה
>> 5 דרכים שבהן אתם הורסים לעצמכם את הכבד

אז מה עושים?

ותרו על המסטיק בשלב זה של היום והתמקדו בבריאות הפה. הקפידו לצחצח שיניים, כולל לשון, באופן קבוע כחלק משגרת ההיגיינה היומית שלכם. כמו כן, הרבו בשתיית מים, שכן התייבשות עלולה להפחית את ייצור הרוק. מה שקורה בפועל הוא שרוק חיוני לנשימה רעננה כיוון שהוא מסייע בפירוק המזון, בשטיפתו ובמניעת שאריות שנתקעות בשיניים, כל אלו "תורמים" כמובן לריח לא נעים בפה, ושתיית מים היא הדרך הפשוטה להימנע מכך.

ומה לא עושים?

הפחיתו צריכת אלכוהול. אלכוהול משבש את מאזן הבריא של החיידקים בפה ומייבש את הפה.