הסרת קעקוע היא תמיד שאלה קשה משום שהסכנה היא שתצאו מזה גרוע יותר ממה שהיה לכם לפני. אולי תפטרו מהקעקוע של הדולפין שעשיתם אי שם בשנות ה-90, אבל אתם עלולים להישאר עם צלקת גדולה ולא סימפטית לכל החיים. למזלכם ולטובתכם, הוצאנו את הנסיינית שלנו לטיפול במכשיר חדשני שקיבל את אישור ה- FDA לטיפול בכל סוגי הקעקועים, לרבות קעקועים צבעוניים שבאופן כללי נחשבים לקשים יותר להסרה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

מה זה? מכשיר חדש שנקרא Picoway. בחברה טוענים כי זו האבולוציה המתקדמת ביותר של מכשירי הלייזר ושתוצאות הסרת הקעקועים שהיא מספקת הן מעולות. 

למה: מתוך 22 שנים בהן יש לי את קעקוע האינדיאני על השכמה הימנית, 20 מתוכן אני מתה להיפטר ממנו. זה היה בשנות ה-90 והרד הוט צ'ילי פפרז קצת סובבו לי, ולעוד הרבה אנשים, את הראש. כבר לפני עשור הגיעה לאוזני השמועה על הסרת קעקועים בלייזר, אך לאחר ברור קצר גיליתי שהשיטה כנראה עוד לא פותחה מספיק, שהקעקועים לא מוסרים לחלוטין ושבמקרים רבים נשארות צלקות לא סימפטיות. החלטתי לחכות בתקווה ואמונה שהטכנולוגיה תתפתח.

קעקוע בטיפול לפני G (צילום: שרונה בונד מטרסו)
האינדיאני הסורר, לפני הטיפול | צילום: שרונה בונד מטרסו

איך: Picoway מבית 'סינרון' הוא מכשיר הפועל באמצעות הבזקי לייזר קצרים ביותר, שאורכם נמדד בטריליוניות השנייה. עוצמת הלייזר הגבוהה שמתקבלת עם כל פולס מייעלת את שבירת הדיו בקעקוע ומפרקת את הפיגמנטים הקטנים ביותר לחלקיקים זעירים, שהגוף מסלק בתהליכים טבעיים כמו שתן והזעה. הדבר מאפשר קבלת תוצאות יעילות בהרבה, ובניגוד לטכניקות קודמות בהן בוצעה פגיעה תרמית, כתוצאה מחימום, לא אמורה להיות פגיעה באזור שמסביב לקעקוע או לפיגמנט העור. בנוסף, הלייזר הזה פולט פחות באנרגיית חום בהשוואה למכשירים אחרים ולכן הוא בטוח יותר לשימוש וכמעט ללא תופעות לוואי.  

וגם: באופן דומה, ניתן להשתמש במכשיר להסרת כתמים ופיגמנטציה, לרבות מלנזמה, כתמים הורמונליים, הנחשבים עקשניים לטיפול, נמשים וכתמי שמש.

משך הטיפול: בין 6 ל 12 טיפולים, כאשר כל טיפול אינדבידואלי אורך בין דקה לכ-15 דקות, תלוי בגודל הקעקוע. המרווח הרצוי בין כל טיפול הוא כחודש וחצי.

קעקוע בטיפול סוף G (צילום: שרונה בונד מטרסו)
האינדיאני נחלש לאורך הטיפול | צילום: שרונה בונד מטרסו

עוד ב-mako בריאות:
>> רוצים לרזות? 11 חוקי דיאטה שכדאי לכם לכופף
>> מעקצץ קצת בגרון? הנה תרופות הסבתא שיסדרו אתכם
>> ארבע גברים וגעגוע לסביח: הנסיינים שלנו עשו דיאטה ושרדו לספר עליה

תכלס איך היה: מאחר וחוויית הלייזר לא חדשה לי, כי בכל זאת, כולנו כבר הסרנו שיער בלייזר, הגעתי ללא כל חשש, רק כדי לגלות שמדובר באחד הדברים הכי כואבים שעברתי בחיי. יש מצב שאפילו צרחתי. לאחר כשני פולסים ראשונים ותגובתי מעט דרמטית, הדוקטור הציע לי זריקת הרדמה מקומית שמיד הסכמתי לקבל, ודעו לכם שגם זו לא היתה נעימה בכלל, אבל עשתה את העבודה, כך שהמשך הטיפול היה נסבל יותר. עם זאת, חשוב לציין כי הכאב עבר מהר מאוד ותוך מספר דקות מסוף הטיפול, שהוא עצמו נמשך כ-2 דקות, ראיתי את ההבדל המשמעותי בנראות הקעקוע, ולכן הרגשתי שהכאב היה בכל זאת שווה את זה. גם הטיפול השני שנערך כחודש לאחר מכן לא היה נעים כלל, אבל הפעם עברתי אותו ללא זריקת הרדמה. ככל שהקעקוע הלך ודהה הכאב נעשה נסבל יותר ויותר.  

יש לציין כי בטיפולים הראשונים רמת העלמות הפיגמנט ודרמטיות השינוי בצבע הקעקוע היו הכי גדולות, לאחר מכן יש בהחלט שינוי בין טיפול לטיפול אבל כדאי להתאזר בסבלנות כי ככל שהקונטרסט בין האור לצבע הקעקוע יורד, כך גם ההבדל נעשה פחות דרמטי. החשש הגדול שלי היה שלאחר הטיפול אשאר עם צלקת, כך שבהחלט הסתמנה פליאה גדולה סביב העור שנשאר חלק וללא פגם באזור המטופל אצלי. מה שכן, כדאי לא לחשוף את אזור הטיפול לשמש בימים שלפני ואחרי הטיפול.

קעקוע בטיפול אמצע G (צילום: שרונה בונד מטרסו)
חזר לאבותיו הקדומים. בסוף הטיפול | צילום: שרונה בונד מטרסו

מי המטפל: ד"ר דיויד פרידמן, מומחה לרפואת עור המשמש מדריך טיפולי לייזר בכל העולם והרופא הראשון במזרח התיכון שהשתמש במכשיר ה-Picoway.

עלות: 1,599 שקל לטיפול יחיד, 25 אחוז הנחה לסדרה של 4 טיפולים ומעלה.

>> בטיפול הקודם: כך רזיתי: המסת שומן בגלי רדיו