הייתם בים, השתזפתם והתייבשתם אבל אז החלטתם להיכנס שוב למים לפני שהולכים הביתה, פה היתה הטעות שלכם. עכשיו תהיו חייבים להסתובב עם בגד ים רטוב גם בחומוסייה, או שתאלצו לרכוב רטובים על אופניים עד שתגיעו הביתה. זה אולי נשמע כמו משהו נחמד שכל הצעירים עושים, אבל להיות יותר מדי זמן עם בגד רטוב יכול להשפיע על בריאותכם, ובעיקר לעשות לכם פחות נעים בחיים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אוי השפשפת

אם יש משהו נורא באמת שיכול לקרות לכם באזור החלציים זה שפשפת. השילוב בין בגד הים הרטוב, הזיעה שלכם והחיכוך מבגד הים יכול בקלות לגרום לכם ללכת כמו ברווז למשך כמה ימים. איך שומרים על המפשעה שלכם מפני השפשוף הנורא? פשוט דואגים להביא בגדים להחלפה ומתנגבים טוב טוב לפני שמתלבשים. ואם לא באתם מוכנים, נסו לא לזוז יותר מדי, זה רק יחמיר את השפשפת.

התקררות

אנחנו אמנם אנחנו מדברים על קיץ וזה נשמע מופרך, אבל אתם לא לוקחים בחשבון את המיזוג המוגזם שיש כמעט בכל מקום. אם אתם זורמים מהים ישירות לאיזה קניון, קחו בחשבון שכדאי לכם להתכסות, או נגיד, להביא בגדים להחלפה. אם יהיה לכם קר מדי אתם יכולים לסבול משרירים תפוסים, ובמצבים מסוימים הגוף שלכם יכול להיות פגיע יותר לווירוסים וחיידקים, ומי באמת רוצה להיות מצונן באמצע אוגוסט?

הפטרייה שלך חזרה

אבל מלבד הדאגות הרגילות, מסתבר שיש לכן הנשים עוד סיבה לדאוג מפני בגד ים רטוב. פטריות נרתיקיות מתפתחות בתנאים של לחות, ומפני שבגד הים שלכן אינו אוורירי, הלחות נשארת לכודה בפנים ומאפשרת התפתחות של פטריה בנרתיק. התסמינים יכולים להיות גירוד, צריבה והפרשות צמיגיות וריחניות מהרגיל.

מה עושים עם זה? הולכים לרופא נשים או שקונים תרופה אנטי פטרייתית בבית המרקחת הקרוב. ותשתדלו לאוורר שם מדי פעם.

עוד ב-mako בריאות:
>> קיבלת מחזור בגיל מאוחר? זה מעולה לך
>> שערה חודרנית: למה כדאי לגלח רגליים דווקא במקלחת?
>> צחצוח שחור: אנשים יעשו הכל כדי להלבין שיניים