יכול להיות שאתם לא מטפלים נכון בשיער שלכם ובכלל לא יודעים את זה – לא חבל? המבחן הזה יגלה לכם מה השיער שלכם צריך ואיך כדאי לטפל בו. תפנו רק 10 שניות מחייכם, זה הכל.

 >> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

כל שעליכם לעשות זה לקחת כוס ולמזוג לתוכה כ-240 מ"ל מים. לאחר מכן, מרטו קווצת שיער מראשכם והניחו אותה בתוך המים. מה שיתרחש בכוס יקבע מה מצב השיער שלכם – אם השיער צף, סימן שיש לכם נקבוביות נמוכה ואם הוא שוקע, יש לכם נקבוביות גבוהה. אז מה זה נקבוביות בכלל?

נקבוביות השיער מעידה על רמת חדירת לחות אל תוך השערה. היא נקבעת בעיקר על ידי גנטיקה, אך מושפעת גם מגורמים חיצוניים, כמו טיפולים כימיים בשיער ושימוש במכשירים כמו מחליקים, המחממים את השערה. ככל שנקבוביות השיער גבוהה יותר – כך חודרת יותר לחות לשערה. חשוב לדעת היכן עומד שיערכם, כיוון שמידת הנקבוביות מצריכה טיפול מתאים.

עוד ב-mako בריאות:
>> כך תקבלו את הישבן המושלם ב-4 שבועות בלבד
>> לא תאמינו מה הרבה סקס יכול לעשות לכם
>> מה הפסיכולוג שלכם באמת חושב עליכם?

נקבוביות שיער

איור: סטודיו mako

נקבוביות גבוהה – אם השיער שקע בתוך הכוס, סימן שיש לכם נקבוביות גבוהה. המשמעות היא שהשיער שלכם סופג בקלות לחות ונוזלים, אך גם מאבד את הלחות במהירות. שיער יבש וחסר לחות נוטה להתנפח כשלח בחוץ (שבישראל זה בעצם כמעט כל הזמן) וגורם לרובינו לבאד הר דיי. מומלץ לא לחפוף את השיער כל יום, כיוון שזה מייבש אותו וכדאי להשתמש במרכך שיער עם אקסטרה לחות או חמאה לשיער שמסייעת למנוע מבריחת לחות.

נקבוביות נורמלית – אם השערה לא שקעה לתחתית הכוס אך גם לא צפה ונותרה באמצע, סימן שמידת הנקבוביות היא בינונית ונורמלית. זה ככל הנראה המצב האידאלי כיוון שהוא דורש הכי פחות טיפול בשיער ומאפשר לעצב ולצבוע אותו בלי שום בעיה. כדי לשמור על רמת נקבוביות זו, כדאי מדי פעם להשתמש במסכה לשיער.

נקבוביות נמוכה – אם השיער צף בכוס, יש לכם נקבוביות נמוכה – ושיערכם סופג פחות לחות ומים. כיוון שהשיער זקוק ללחות, כדאי להשתמש במוצרים עשירים בלחות, כמו קרמים חמאת שיאה ושמן קוקוס

>> האם כדאי לתלוש שערה מנקודת חן?