מסטיקים הם יצור כלאיים לא ברור, זה לא אוכל אבל זו גם לא סוכריה, אפשר ללעוס אבל אסור לבלוע וקשה להבין אם זה טוב לבריאות השיניים או לא.

ובכן, הדבר הראשון שכדאי להבהיר הוא שמסטיק שמכיל סוכר הוא הדבר הכי גרוע שיש לשיניים שלכם, לכן כדאי להתחיל בלעיסת מסטיק ללא סוכר - במקרה הזה, מדובר אפילו במשהו שטוב לבריאות השן ויכול אף למנוע עששת אם לועסים לאחר הארוחה.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אבל מה שמפחיד את כולנו באמת הוא לא הנזק לשיניים, אלא דווקא הנזק הבלתי הפיך שנגרם על ידי בליעת מסטיק. אומרים שלוקח לו 7 שנים לצאת מהגוף - מי שראה את אוטובוס הקסמים ודאי זוכר את הפרק בו הם נכנסים לגוף של הג'ינג'י ומגלים מסטיקים מתגלגלים סתם כך ללא פיקוח ברחבי הגוף. ובכן, הביטוי "7 שנים" צריך להספיק לכם בשביל להבין שמדובר בלא יותר ממיתוס. מסטיקים אמנם לא מתעכלים, אבל זה לא אומר שהם נשארים בגוף, גם תירס לא מתעכל ואתם יודעים מה קורה לו בסוף. 

אז ממה בכל זאת כדאי להיזהר? מפרק הלסת שלכם דווקא לא מתחבר ללעיסה ממושכת של מסטיקים. לעיסה של יותר מ-20 דקות יכולה לגרום לשחיקת הסחוסים של מפרק הלסת, ולגרום להרבה מאוד נזק. תעשו לעצמכם טובה ותזרקו את המסטיק כשנגמר לו הטעם.

עוד ב-mako בריאות:
>> לא רק חלושס: 7 דברים שכדאי לדעת על נפילת סוכר
>> לא הבנו: הניתוחים הפלסטים הכי מוזרים שיש
>> לכעוס פחות: זו הדרך האמיתית להיות מאושרים