לא כל התסמינים קלים לזיהוי. ישנם סימנים לבעיות רפואיות שפשוט לא נראים לנו כמו משהו שצריך להתעכב עליו. כשלמעשה, ייתכן שמדובר בסימן מוקדם למחלה או תסמונת הדורשות טיפול. הנה כמה תסמינים שקל להתעלם מהם, אבל לא כדאי:

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

 אתם נוטים לשכוח שמות של אנשים

לכולנו קורה מדי פעם ש"בורחים" לנו שמות של אנשים וזה לגמרי תקין, במיוחד אם אתם מתמודדים עם מחסור בשעות שינה או אם אתם אקסטרה לחוצים. אבל אם אתם שמים לב לכך שאתם שוכחים שמות של אנשים בתדירות גבוהה יותר מהרגיל, או שאתם שוכחים מילים באמצע שיחה, ייתכן שמדובר בסימן לתת-פעילות של בלוטת התריס. כשבלוטת התריס לא מייצרת את כמות ההורמונים הנדרשת בגוף, זה יכול להוביל בין היתר לתחושת ערפול (מה שיכול להוביל לכך שתשכחו שמות) ולירידה באנרגיה. לפי איגוד האנדוקרינולוגים, בארה"ב ישנם כ-30 מיליון אנשים שסובלים מתת פעילות בלוטת התריס מבלי לדעת. אם אתם סובלים מהתסמינים הללו ולא בטוחים אם מדובר במחלה זו, פנו לרופא ובצעו בדיקות דם.

כדי להיות מנהלים טובים - צריך לעשות רק את הדבר הזה (צילום: By Dean Drobot | Shutterstock)
שוכחים לאחרונה שמות של קולגות? | צילום: By Dean Drobot | Shutterstock

>> עייפים גם אחרי שישנתם טוב? אולי זה סימן לאחת מהמחלות האלו

התחלתם לנחור

נחירות הן נפוצות מאוד, בייחוד בקרב גברים, אבל כשהן צצות באמצע החיים ללא סיבה נראית לעין, כדאי לבדוק את זה. נחירות רנדומליות יכולות לקרות בעקבות צריכת אלכוהול, התקררות או אלרגיות. אבל אם לא מדובר באחד מהדברים הללו ואתם סובלים גם מתסמינים נוספים כמו לחץ דם גבוה, כאבים בחזה בלילה, חוסר יכולת להתרכז או מוצאים את עצמכם נושמים בכבדות כשאתם מתעוררים משינה – ייתכן שמדובר בדום נשימה חסימתי בשינה, תסמונת שכשמה כן היא, מתבטאת בהפסקות נשימה במהלך השינה. נסו לעקוב אחר הנחירות שלכם ואם הן ממשיכות ומלוות בתסמינים שצוינו, כדאי להיוועץ ברופא שככל הנראה יפנה אתכם למעבדת שינה כדי לבדוק את העניין לעומק ולספק את הטיפול המתאים.

עוד ב-mako בריאות:
>> מחקר חושף: למה נשים נמשכות לפסיכופתים?
>
> חובבי פירה? יש לנו חדשות מעולות
>
> שיחק עם הכלב שלו על הספה - ונותר משותק

אתם יורדים במשקל בלי לנסות

לרדת במשקל בלי לנסות יכול להישמע עבור אנשים מסוימים כלא פחות מחלום שמתגשם. אבל האמת היא שזה עלול להיות סימן לבעיות בריאותיות שונות. אז אם לא שיניתם דבר בתפריט שלכם או בפעילות הגופנית שאתם עושים – ועדיין הקילוגרמים פשוט נושרים מכם, ייתכן שמדובר בבעיה רפואית. לפי ד"ר ריצ'רד ונדר, רופא באיגוד הסרטן האמריקאי, אם אתם יורדים יותר מ-4 ק"ג וחצי בלי לנסות, כדאי להיבדק. ירידה דרסטית ללא כל סיבה נראית לעין יכולה להיות סימן למגוון מחלות, כמו דלקת מפרקים שגרונית, יתר פעילות של בלוטת התריס, מחלת ריאות חסימתית כרונית, מחלות מעי דלקתיות ועוד.

ירידה במשק (צילום: ESB Professional, Shutterstock)
יותר מ-4 ק"ג עלול להיות סימן לבעיה | צילום: ESB Professional, Shutterstock

אתם רואים כתמים

הכתמים יכולים להיראות אפורים או שחורים והם זזים כשאתם מנסים להתמקד בהם. אותם עצמים צפים יכולים להיגרם עקב נוזל-ג'ל בעין שנקרא Vitreous Humour, שעם הגיל נעשה נוזלי יותר ולמעשה נפרד מהרשתית וגורם להופעת אותם כתמים. העצמים הצפים נפוצים יותר אם: קיבלתם מכה בעין, אתם מעל גיל 50, סובלים מסיבוכים עקב ניתוח קטרקט, סובלים מקוצר ראייה ועוד. אם הכתמים הולכים ומחמירים, כדאי להיוועץ ברופא.