וריאנט דלתא של נגיף הקורונה התגלה לראשונה בהודו בשנה שעברה ומאז התפשט והגיע ליותר מ-60 מדינות. תחילה נחשב לווריאנט "בבדיקה", אך בהמשך סווג כווריאנט "מדאיג", בעיקר מכיוון שהתגלה כי הוא מידבק יותר מזנים אחרים של הנגיף. מאז הפך וריאנט דלתא לזן הדומיננטי בבריטניה ויש הסבורים כי וריאנט זה אחראי באופן משמעותי לגל הקורונה ההרסני שפקד את הודו בתקופה האחרונה. 

כעת התגלתה מוטציה חדשה של וריאנט דלתא, שייתכן כי היא עמידה לאחד הטיפולים נגד נגיף הקורונה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

הווריאנט החדש נקרא "דלתא פלוס" והוא התגלה בחודשים האחרונים באירופה, כך לפי דיווחים מהודו. עד כה, אחד הדברים היחידים שידועים לגביו, זה שהוא ככל הנראה עמיד בפני טיפול בנוגדנים חד-שבטיים. מדובר בטיפול נגד נגיף הקורונה שאושר לאחרונה על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי כטיפול ניסיוני שיעילותו טרם הוכחה באופן חד משמעי והוא משמש בעיקר לטיפול במקרי קורונה קלים עד בינוניים במבוגרים ובילדים מעל גיל 12 שנמצאים בסיכון גבוה לאשפוז בעקבות המחלה או למוות. אך מדובר בטיפול מונע שאין להשתמש בו בחולים שהם כבר במצב קשה ומאושפזים. 

חשוב להדגיש כי וריאנט "דלתא פלוס" טרם הוגדר כווריאנט מדאיג, אלא מסווג בינתיים כווריאנט שיש לעקוב אחריו. בממשלת הודו הודיעו כי בכוונתם לעקוב אחר וריאנט זה באדיקות במעבדות שלהם. פרמטרים שונים צריכים להיבדק כדי לבחון האם וריאנט זה צריך להדאיג את העולם, ביניהם עד כמה הוא קטלני, האם מידבק יותר מזנים אחרים והאם הוא עמיד לחיסונים הקיימים.

אתרי השריפה שהוקמו בהודו כדי להתמודד עם המתים הגבו (צילום: ap)
מצב הקורונה בהודו נמצא במגמת שיפור הדרגתית | צילום: ap

עוד ב-mako בריאות:
>> בבריטניה התגלו מקרים חדשים של מחלה נדירה
>> יש דבר אחד שמומלץ לא לאכול לפני השינה
>> 5 דרכים שבהן אתם הורסים לעצמכם את הכבד

בינתיים נראה כי מצב הקורונה בהודו ממשיך להשתפר והמספרים נמצאים במגמת ירידה עקבית מחודש שעבר. ביממה האחרונה דווח על כ-62 אלף מקרים חדשים בהודו וכ-2,500 מקרי מוות. בימי השיא של הגל האחרון בהודו נרשמו יותר מ-400 אלף מקרים ביום. 

מגפת הקורונה היא אירוע שממשיך להתפתח ולהתעדכן. הדיווח הנוכחי נכון ליום ד' (16.06.2021) ועוד עשוי להשתנות. אנחנו משתדלים להביא לכם את הדיווחים העדכניים ביותר, אך חשוב להתעדכן מדי יום ביומו לאור השינויים הרבים.