שמן קוקוס כבר מזמן הפך לאחד הדברים הנפוצים ביותר בביתם של חובבי הבריאות. יש אנשים שמשלבים את שמן הקוקוס בבישול שלהם וישנם אחרים שאוהבים לשלב אותו ברוטינת הביוטי שלהם. למרות ההיכרות המעמיקה שיש לנו עם השמן המפורסם, מצאנו כמה שימושים מפתיעים ויעילים ביותר לשמן הקוקוס – שאתם חייבים לנסות.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

1. דאודורנט טבעי

אנשים שרוצים לעבור לדאודורנט נטול כימיקלים ואלומיניום מגלים מהר מאוד שמדובר במשימה לא פשוטה, אך נראה ששמן קוקוס לגמרי יכול לעשות את העבודה. שמן קוקוס מעניק לחות, שומר על בית השחי רך ונטול גירויים. בנוסף, מחקרים מסוימים הראו כי לשמן קוקוס תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי פטרייתיות – שמסייעות למנוע ריח רע הנובע מחיידקים ומפטריות. 

אישה מריחה בית שחי (צילום: WAYHOME studio, Shutterstock)
דאודורנט טבעי שבאמת עובד | צילום: WAYHOME studio, Shutterstock

2. נגד פטריות

מחקרים מראים שלשמן קוקוס תכונות אנטי-פטרייתיות, שיכולות לעזור במקרים של פטריות בכפות הרגליים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה למרוח שמן קוקוס על האזור הנגוע בכף הרגל. בנוסף, שמן קוקוס מכיל חומצה קפרילית, שהיא בעלת תכונות אנטי בקטריאליות ומסוגלת להרוג גם פטריות מסוג קנדידה. אז אם יש לכם נטייה לסבול מקנדידה בחלל הפה או בנרתיק, ניתן לצרוך כף שמן קוקוס או למרוח באזורים הנגועים. אך חשוב קודם לכן להיוועץ ברופא.

כפות רגליים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
מטפל גם בפטריות בכף הרגל | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

3. נגד כוויות

שמן קוקוס יכול לעזור במקרה של כוויה, כיוון שיש לו תכונות אנטי-בקטריאליות והוא יכול להפחית זיהומים ולזרז את תהליך ההחלמה. גם במקרה של כוויית שמש, שמן קוקוס יכול להקל על הצריבה.

אישה משתזפת בחופשה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
נשרפתם? שמן קוקוס יכול לעזור לכם | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

עוד ב-mako בריאות
>> איך משיגים ישבן חטוב? מתחילים עם האימון הזה 
>> זהירות: התרופה הנפוצה שגורמת להתכווצות אשכים
>> המכתב של הצעירה שמתה לא הותיר אף עין יבשה

4. מניעת צמיחת שיער מתחת לעור

אין דבר יותר מבאס מלגלות שערה שצומחת מתחת לעור. זה לא בדיוק אסתטי, לפעמים זה כואב ולרוב אין לנו מושג מה לעשות עם זה. מרחו שמן קוקוס באזורים שבהם נוטות לצמוח שערות מתחת לעור. "העור מסייע לרכך את העור, כך ששיער יכול לצמוח בקלות דרך הזקיקים, מבלי לצמוח מתחת לעור", מסביר ד"ר ג'וש אקס, המתמחה ברפואה טבעית.

5. הקלה על עצירות

אם אתם מרגישים נפוחים, או לא יצא לכם לבקר בחדר השירותים למספר 2 כבר זמן מה, ייתכן ששמן קוקוס יוכל לעזור לכם. "נסו לקחת כף שמן קוקוס בבוקר או לפני השינה", מסביר ד"ר אקס. "השמן חודר למערכת העיכול ודואג שהכל יתנהל שם כשורה, על ידי הריגת חיידקים מזיקים ושמירה על איזון של אוכלוסיית החיידקים במעיים".

אישה בשירותים (צילום: Shutterstock)
כף שמן קוקוס לעצירות | צילום: Shutterstock

6. מאריך חיי ביצים

שמן קוקוס מסייע לאטום את הנקבוביות המצויות בקליפת הביצים – ובכך מאריך את החיים שלהן במקרר. ד"ר אקס ממליץ למרוח מעט שמן קוקוס סביב קליפת הביצים ולהשאיר אותן, כך ששמן הקוקוס יחדור פנימה ויסייע למנוע חשיפה לחמצן. "שיטה זו יכולה להאריך את חיי הביצים בשבוע או שבועיים".