יום המשפחה שמצויין הסופ"ש (ל' בשבט), נפל בעיתוי מושלם, אחרי הסגר ועם שבת שמשית שעושה חשק לבילוי משפחתי איכותי. לכבוד כך ,שיתפו חברי נבחרת green בארוחות הבוקר האהובות במשפחות שלהם ויצרו מתכונים חדשים עם טוויסט ירוק במיוחד – מנקאי

המנקאי למי שעוד לא מכיר, או שמע, הוא סופר פוד ישראלי, צמח מים זעיר בעל ערך תזונתי גבוה במיוחד, מגודל באופן ידידותי לסביבה, ואפילו מכיל B12. אחד היתרונות הכי גדולים שלו הוא  שבניגוד לקייל, ספירולינה או עשב חיטה הוא עדין מאוד וטעמו לא מורגש, כך שניתן לבשל איתו או לשלב אותו במנות שונות וכך לשדרג את ערכן התזונתי בלי להשפיע על הטעם. אז מה אפשר להכין איתו? קבלו כמה רעיונות

קרקרים ביתיים עם מנקאי (צילום: יונית סולטן צוקרמן)
צילום: יונית סולטן צוקרמן

קרקרים עם מנקאי

אצל יונית צוקרמן, ארוחת בוקר משפחתית היא תמיד סיבה לחגיגה. לכבוד יום המשפה היא בחרה מתכון קליל שאפשר להכין עם הילדים: קרקרים תוצרת בית. לקרקרים שמבוססיםפ על קמח כוסמין ומלאים גם כך בכל טוב, היא הוסיפה הפעם גם את המנקאי, ואכן זו היתה הצלחה ירוקה וטעימה.

למתכון קרקרים תוצרת בית>

אסאי בול בתוספת מנקאי (צילום: ליקי רוזנברג)
צילום: ליקי רוזנברג

אסאי בול

מנה קרירה, קלילה ומזינה שבאה טוב כארחות בוקר או נשנוש אחרי אימון. אפשר לגוון בפירות ולהוסיף מה שיש ומה שאוהבים, ובטוח שגם ילדים יתלהבו מהצבעוניות והשפע.

מתכון לאסאי בול של ליקי רוזנברג>

שקשוקה תרד ומנקאי  (צילום: ירדן הראל)
צילום: ירדן הראל

שקשוקה ירוקה

אצל ירדן הראל בבית מנסים לאכול בריא וגם להעביר הלאה את המורשת הזו לקטנטנים. לארוחת הבוקר המשפחתית היא בחרה במנה קלאסית – שקשוקה ושדרגה אותה עם הרבה תרד וכמובן עם המנקאי.

למתכון שקשוקת תרד מנקאי>

פנקייקים עם מנקאי  (צילום: רחלי קרוט)
צילום: רחלי קרוט

פנקייק טבעוני

פנקייקים אווריריים עם שבילים של מייפל ומלא פירות, שהם זיכרון ילדות מתוק, בגרסה טבעונית ומאוזנת יותר, ובתוספת משודרגת של מנקאי.

למתכון פנקייקים טבעוניים של רחלי קרוט>

שייק מנקאי של יעל גולדמן (צילום: יעל גולדמן)
צילום: יעל גולדמן

 שייק מנקאי של יעל גולדמן

איך דואגים שהילדים יקבלו את כל הערכים התזונתיים שהם צריכים? מחליפים את ארוחת הבוקר בשייק ירוק ומתוק שיש בו הכל. ומה עם ילדים סרבני ירוק? פשוט מוסיפים כף קקאו ומגישים להם "שייק שוקולד".

למתכון שייק מנקאי>

כריך חביתת ירק של ריטה (צילום: ריטה גולדשטיין)
צילום: ריטה גולדשטיין

כריך חביתת ירק של ריטה גולדשטיין

אין כמו לפתוח את  שישי בבוקר עם כריך מחלה טרייה ובתוכה ביצי משק מהתרנגולות בחצר וירוקים מהגינה. הפעם ריטה שילבה בחביתת הירק גם את המנקאי שהופך כל הסיפור לירוק בוהק ויפהפה, וגם לבריא אפילו יותר. 

למתכון כריך חלה וחביתת ירק>

עוגת תפוח בננה עם מנקאי (צילום: תומר אומנסקי)
צילום: תומר אומנסקי

 עוגת תפוח-בננה

עוגה ירוקה כבר טעמתם? מכיוון שהמנקאי באמת לא מורגש, אפשר לשלב אותו בהכול. תומר בחר לשהכניס אותו לעוגת תפוחים ובננות עם שוקולד צ'יפס, הטעם מושלם, הערך התזונתי עלה, והצבע? דווקא די מגניב.

פנקייק מנקאי (צילום: אנה ארונוב)
צילום: אנה ארונוב

פנקייק של אנה ארונוב

בשביל אנה פנקייק, או בלינצ'ס הם ארוחת בוקר של זכרון מתוק בה כל המשפחה יושבת יחד, התחלה של בוקר מתוק ויום נהדר יחד. לכן לכבוד יום המשפחה היא בחרה לשדרג את הפנקייקים של אמא, עם תוספת ירוקה.

למתכון פנקייק מנקאי>

גרנולה מנקאי (צילום: שיינא גרשוביץ)
צילום: שיינא גרשוביץ

גרנולה משודרגת

אצל המתכונאית הצעירה, שיינא גרשוביץ, יוגורט עם גרנולה זו ארוחת הבוקר המשפחתית הקבועה עוד מילדות, הפעם היא שידרגה את הגרנולה עם מנקאי לתוצאה אקסטרה טעימה ומזינה.

למתכון גרנולה עם מנקאי>

שייק מנקאי (צילום: עומר מילר)
צילום: עומר מילר

שייק ירוק

כאבא צעיר, לעומר מילר אין זמן פנוי להתעסק עם ארוחות בוקר מושקעות, כדי לדאוג שהמשפחה מקבלת מה שהיא צריכה ולא לוותר על הארוחה החשובה הוא פשוט מכין שייק ירוק, עם תוספת מנקאי לאקסטרה בריאות ללא מאמץ.

למתכון שייק ירוק>