את ספיר ברמן הכרנו לפני כשלושה חודשים, כאשר קבעה תקדים בכדורגל הישראלי והעולמי והפכה לשופטת הטרנסג'נדרית הראשונה אי פעם שניהלה משחק בליגת העל. מאז היא הפכה לשם ופרצוף מוכר בכל בית, שיתפה בתהליך שהיא עוברת בראיונות, ואפילו כיכבה בפרסומת, וכעת גילינו עליה פרט חדש – שלא קשור להתאמה המגדרית, או לכדורגל. 

במסגרת סשן שאלות תשובות שערכה ברמן בעמוד האינסטגרם שלה, היא נשאלה האם היא טבעונית והתשובה הצליחה לשמח לא מעט טבעונים. על רקע תמונה של שולחן עמוס מאכלים כתבה ספיר כי היא  "משתדלת לא לצאת בהצהרות וכמובן שלא להכנס לתוך מסגרות" אך כבר יותר מחודש שהיא מתנסה בטבעונות. "חייבת להודות שטוב לי מאוד ברמה הבריאותית, ברמה הנפשית וברמה הספורטיבית" כתבה.

ברמן תייגה בסטורי את עמותת ויגן פרנדלי, שמנגישה טבעונות, ובעמוד העמותה מיהרו לחגוג ולפרגן בפוסט משלהם בו הודו לה וכתבו "את מופלאה ולא מפסיקה לעורר השראה". גם עמותות אחרות ופעילים למען זכויות בעלי החיים שיתפו את הבשורה ופירגנו לשופטת.

View this post on Instagram

A post shared by Vegan Friendly (@vegan_friendly)

נציין כי ספיר ממש לא לבד ואנשים רבים שעוסקים בספורט בוחרים לעבור לתזונה מן הצומח, מטעמים של מוסריות וחמלה וגם כדי לשפר את ביצועיהם הספורטיביים. בין הספורטאים הטבעוניים הבולטים בארץ נמנים גם המטפסים ואלופי הנינג'ה יובל שמלא ואלכס חזנוב, ובעולם התופעה אפילו רחבה יותר עם לא מעט מדליסטים אולימפיים שבחרו לוותר על מזון מן החי.

אם גם אתם שוקלים לנסות טבעונות, אתם מוזמנים להיעזר ב-אתגר 22, שמזמין אתכם להתנסות בתזונה טבעונית במשך 22 יום עם תמיכה וליווי של מדריכים מנוסים ותזונאיות קליניות בחינם.

באפליקציית איזי ריכזו את כל המקומות שטבעונים חייבים להכיר: