עוד מעט שנה תחלוף מאז שהחל הסכסוך העסקי בין גולן למי שהיה חברו הטוב, שותפו העסקי ואיש סודו, בני פרץ, אך נראה שהמחלוקות לא ייפתרו בזמן הקרוב. החברה שעומדת במרכז המחלוקת היא "ליאם הפקות", ובה מיוצג הנכס הכי רווחי של החברה, איתי לוי. מאחר שאיתי בחר להמשיך לצדו של פרץ, הוא נאלץ לשלם לגולן כספי פיצויים על חשבון הכנסות עתידיות, כדי להשתחרר מהחוזה עליו היה חתום.

גם העניין הזה, כמו שאר המחלוקות בין השניים, הגיע לגישורו של הבורר יורם דנציגר, שופט בית המשפט העליון בדימוס. היום (ראשון) פסק הבורר לטובת גולן וקבע כי כספי השחרור שאיתי העביר לו בסך 6 מיליון שקלים, יישארו בידו ולא בידי המגשר. זאת אף על פי שטען בהחלטתו שחברת ״ליאם הפקות״ בבעלות הזמר, לקחו סיכון כשמכרו את חלקו של בני פרץ בהסכם המליונים, הסכם הפשרה עם איתי לוי. 

אייל גולן ובני פרץ בדרך להפרדת רכוש (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
הבורר פסק לטובתו של גולן | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12
 
הריאיון הגנוז של איתי לוי ואייל גולן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
הפעם הכספים שלו במרכז הסכסוך. איתי לוי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כאמור, הסכסוך העסקי בין גולן לפרץ החריף עד כדי צעקות והחלפת האשמות מתוקשרות במיוחד. השניים הצטיידו במיטב עורכי הדין על מנת לנצח, ונראה כי סוגיית הפיצויים ששילם איתי לוי היא רק אחת מיני רבות שעתידות להגיע.

 

מ"ליאם הפקות" נמסר: "אנו לא מנהלים מהלכים משפטיים בתקשורת. החלטת הבורר מדברת בעד עצמה".  

מעורכי דינו של בני פרץ נמסר: "מדובר בהחלטת ביניים אשר חייבה את אייל גולן למסור - בניגוד לעמדתם הראשונית של באי כוחו - את ההסכם לעיון הבורר. זו החלטת ביניים נוספת שניתנה בין הצדדים לאחר ששתי בקשות קודמות שהגיש אייל גולן - נדחו, לרבות בקשתו האחרונה למנוע ממר פרץ מלייצג את איתי לוי. אז גם חויב אייל גולן לשלם לבני פרץ 5,000 ש"ח - סכום שעד לעת הנוכחית הוא לא שילם. ההסכם הנוכחי שחתם אייל גולן עם איתי לוי הוא הסכם שנולד בחטא ושבגינו עוד צפויים אייל גולן וליאם הפקות לשלם לבני פרץ מיליוני שקלים בגין ניסיון ליטול כספים השייכים למר פרץ. כפי שפסק הבורר, מדובר ב"סיכון משפטי" שנטל על עצמו אייל גולן - סיכון שהוא תולדה של המצוקה הכספית הקשה בה מצויים אייל גולן וליאם הפקות מאז נפרד מבני פרץ. בעקבות ביטול ההסכם באופן חד צדדי - כבר נתבעו אייל גולן וליאם הפקות לשלם לבני פרץ 52 מיליון שקלים. ובגין ההסכם הפסול שעשו כעת - הם ייתבעו לשלם מספר מיליוני שקלים נוספים כבר בימים הקרובים".