אתחיל ואודה שלצערי אני לא בגיל ובטח שלא בתרגיל שמתאים לצריכה קבועה של עופות מטוגנים על שלל נתחיהם וזיגוגיהם, אבל זה בטח שלא מונע ממני להיות שותפה לקרייב הלאומי ההולך ומתעצם לעוף מטוגן. זה התחיל עם תורי ענק בסניפי KFC שחזרו לסיבוב לא כשר בישראל (ולקחו את הזמן עם פתיחת הסניף התל אביבי בקיץ האחרון), התחזק וננעץ עם אין סוף כריכי קריספי צ'יקן מוצלחים (כמו לוקאל למשל) ומנות נאגטס מושקעות בהרבה מזללות והמבורגריות, והגיע כנראה לשיא עם המנות המפנקות באהרוני'ס פרייד צ'יקן.

עכשיו נכנסת לאירוע מזללת עופות מטוגנים חדשה, סילי קיד, שמאחוריה עומדים מסעדנים מנוסים: האחים לירון ודור ששון בעלי "מתחת לעץ", ניר טויטו שניהל את שי-שי ב-6 השנים האחרונות והשפים רונן סקינזס ונופר זוהר. אחרי חצי שנה של עבודה ומיתוג (עליה אמון סטודיו יעל בודשר), סילי קיד יצאו לדרך והוולט התפוצץ פחות או יותר, כשהשמועה על מזללה חדשה של פרייד צ'יקן עוברת במהירות מפה לאוזן. לא נותרו הרבה ברירות והגענו למקום חמושים בזללני עופות מקצוענים ופעוטות חובבי שניצלים. לא התאכזבנו.

סילי קיד. פרגיות בלבד (צילום: קאיה שטויירר, יחסי ציבור)
סילי קיד. פרגיות בלבד | צילום: קאיה שטויירר, יחסי ציבור
כנפיים בזיגוגים שונים. אלה ברוטב דבש (צילום: קאיה שטויירר, יחסי ציבור)
כנפיים בזיגוגים שונים. אלה ברוטב דבש, שומשום קלוי וצ'ילי | צילום: קאיה שטויירר, יחסי ציבור

המקום עובד בצורה מאוד חלקה, השירות אדיב והתפריט כולל לא מעט אפשרויות : יש כנפיים (גרסה אחת "נקייה" ועוד 4 אפשרויות לגלייזים: רוטב חמאת בוטנים, רוטב קוריאני חריף-מתוק, רוטב דבש ורוטב צ'ילי-חמאה), יש כריכי קריספי צ'יקן (עם אותם הגלייזים של הכנפיים), יש סוג של פופקורן צ'יקן ויש טנדרז ובגרסה הצמחונית יש גם נגיסי כרובית. הייחוד של המקום הוא שימוש בנתח פרגית בכל המנות, מלבד למנת הטנדרז. למרות שהמקום לא כשר (יש רטבים וגלייזים מבוססי חמאה) - את העוף דווקא לא משרים כלל בריוויון, אלא בבריין (תמלחת) בלבד - מה שמותיר אותו רך ועסיסי. 

ניסינו 2 מנות כנפיים (26 שקלים ל-4 יחידות): עם גלייז חמאה-דבש, שומשום קלוי, בצל קצוץ וצ'ילי אדום ועם גלייז קוריאני חריף-מתוק, גפרורי צנונית ובוטנים גרוסים. הכנפיים הקוריאניות עונות בדיוק על הצורך בכנפיים חריפות והגודל האימתני שלהן, שכולל ציפוי פריך במיוחד הופך אותן למנת פתיחה משתלמת וכיפית. גם הכנפיים המתוקות יותר היו מהנות בהחלט, ובאופן כללי - יותר נהנינו מהמנות שמגיעות עם הרוטב כגלייז בילט-אין מאשר טבילה עצמאית ברוטב. 

סילי קיד (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
סילי קיד | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
סילי קיד. בייטס וטנדרס (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
סילי קיד. בייטס וטנדרס | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
סילי קיד. כנפיים חמאה-דבש וכנפיים קוריאניות (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
סילי קיד. כנפיים חמאה-דבש וכנפיים קוריאניות | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל

בגלל שאת הכנפיים לקחנו עם הגלייז, בכריך הקריספי צ'יקן הסתפקנו בגרסה ה"ערומה" של הצ'יקן-בורגר הקלאסי (50 שקלים או 68 שקלים כולל תוספת ושתייה). הרוטב במנה הזאת, איולי לימוני, משתלב טוב עם הפרגית העסיסית, כשהחסה והמלפפונים החמוצים מגבירים את אפקט הפריכות. יש כאן מנה קצת שונה מכריכי קריספי צ'יקן שהתרגלנו אליהן, כנראה בזכות השימוש בפרגית ולא בפילה עוף. המנה היחידה בתפריט, אגב, שבה כן משתמשים בחזה עוף היא הטנדרז (44 שקלים), שחוסלה על ידי הפעוטות והנשים הבוגרות בשולחן עד תום. גם נגיסי הכרובית המטוגנים (24 שקלים) היו חביבים ביותר, ונכון לכרגע - סילי קיד מציעה חוויה חביבה מאוד ולא יקרה מדי לאחד מלהיטי אוכל הרחוב של השנים האחרונות. 

סילי קיד. יונה הנביא 48, תל אביב. לא כשר