בזמן המלחמה היו כמה עסקים ובתי אוכל ש"היגרו" לתל אביב במסגרת כל מיני הופעות אורח ופופ אפים. זה לא המקרה של הסמטה - המזללה ממטולה שפועלת קרוב לשלוש שנים והכניסה משב רוח שמנמן לגליל העליון. בעלי המקום תכננו לפתוח סניף תל אביבי בכל מקרה, אבל לאור ההסלמה בצפון - זה הסניף הפעיל היחיד כרגע. הסמטה התל אביבית נפתחה באזור בתולי מבחינת מזללות והמבורגריות: יהודה הלוי פינת המגיד, ואם לשפוט לפי תנועת השליחים והעוברים במקום - נראה שזה היה חסר במקום.

התפריט כולל סליידרים קטנים, סמאש בורגר יחיד או כפול, פייקבורגר עם קציצת חלבון מהצומח, המבורגר צמחוני עם קציצת עדשים, פטריות ובטטה, וגם כמה מוצרי עוף: כנפיים, נגיסים וקריספי צ'יקן. פה זה גם המקום לציין את הניצוץ הצפוני: הבשר מגיע ממשק גרינבוים והעוף הוא של מותג עוף לולו המצוין. גם את הצ'יפס ואת הרטבים מכינים פה לבד, ואת הלחמניות האווריריות המיוחדות של המקום מכינים עבור הסמטה במיוחד לפי מתכון שפותח על ידי בעלי המקום (דור יעקב).

הסמטה (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
הסמטה | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
כדורי חלפיניו צ'דר (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
כדורי חלפיניו צ'דר | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל

התחלנו את הארוחה עם נשנוש מושחת ומוגזם של חמישיית כדורי צ'דר וחלפיניו מטוגנים (36 שקלים) - חטיף עם ווייב אמריקאי טראשי, קצת כמו כדורי פירה וגבינה שמוגשים לפעמים במזללות. לא משהו לאכול כל יום, אבל כיפי סך הכל. בכל אופן - התוספת המנצחת כאן היא ללא ספק הצ'יפס (ולא הצ'יפס המתובל, שהיה לנו רוזמריני מדי). הצ'יפס, שמוכן ומטוגן במקום עם הקליפה מעולה, הרטבים הנלווים טובים (מיונז ביתי ומיונז שיפקה) והיחס בין הקריספיות החיצונית והרכות הפנימית אידיאלי. 

ואם כבר ציינו את התוספת הפייבוריטית שלנו, אז העיקרית היא הסמאש בורגר. יותר נכון, הסמאש צ'יזבורגר. הקציצה מקבלת כאן את החריכה הנהדרת של קציצות סמאש ונותרת עסיסית וטעימה, בטח עם התוספות של הסמטה. יופי של סמאש, וברור מדוע מנת הדגל כאן היא סמאש כפול (אנחנו הזמנו אותו בארוחה שכוללת גם צ'יפס ושתייה ב-62 שקלים). 

סמאש צ'יזבורגר מעולה (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
סמאש צ'יזבורגר מעולה | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל
הסמטה. צ'יפס פרום סקראץ' (צילום: ליטל פורמה, יחסי ציבור)
הסמטה. צ'יפס פרום סקראץ' | צילום: ליטל פורמה, יחסי ציבור
נגיסי עוף לולו (צילום: ניצן לנגר, mako אוכל)
נגיסי עוף לולו | צילום: ניצן לנגר, mako אוכל

גם מהקריספי צ'יקן (69 שקלים במסגרת ארוחה עם תוספת ושתייה) נהנינו. באופן כללי יש בסמטה נטייה ללכת אל הטעמים המתוקים יותר, שזאת נטייה כללית של אוכל מהיר לאחרונה ומנות קריספי צ'יקן בפרט. העוף עסיסי בטירוף, הציפוי קריספי וגם כאן הלחמנייה המצוינת והאוורירית מחמיאה מאוד לעסק. זה כמובן תופס גם לגבי הנאגטס, שמושרים באותה מרינדת מייפל ומוגשים ברוטב חרדל מתקתק וטעים. עכשיו רק צריך לחכות לטבעות הבצל והקינוחים שמוגשים בסניף במטולה ואפשר להכריז שיש כאן המבורגרייה חדשה ששווה לשים אליה לב.

הסמטה. יהודה הלוי 109, תל אביב. ראשון-חמישי 12:00-22:00. שבת 15:00-21:00. לא כשר