הפעם האחרונה שפינת הרחובות נחלת בנימין ואלנבי הוזכרו אצלנו, כללה ידיעה מרעישה על מותג בינלאומי שתכנן לעשות עלייה לארץ ישראל: בית קפה לואקר. מאז פרצה מגיפה עולמית וכנראה כל מיני תוכניות קצת השתנו, בכל מקרה – את הפינה המדוברת תופס עכשיו מקום חדש: סיילפיש.

אחרי ברגר קינג וסוסו אנד סאנס שאיכלסו את אותנה פינה מגיע עוד המבורגר, אבל הוא שונה לחלוטין: בסיילפיש מגישים כמובן דגים. ופירות ים. בשיחה קצרה עם צוות העובדים במקום, הם סיפרו שזהו רק הסניף הראשון מיני רבים שמתוכננים להיפתח ברחבי הארץ, וכי אחד מסניפי הדגל של הרשת נמצא באירלנד (אם כי כשניסינו לגגל את הרשת לא מצאנו שום איזכור למזון מהיר, רק לציוד דיג).

יש במקום שני מסכי מגע דרכם מזמינים את האוכל, שתי קומות ישיבה, קירות כחולים בוהקים, מסכים שבהם מתנגן בלופ אינסופי וידאו עם מגוון המנות והמון המון קישוטים בנושא ימי. זה נראה כמו מזללת ההמבורגרים בסדרה בובספוג מכנס מרובע. כשיושבים בתוך המסעדה באמת מרגישים כמו באקווריום וקל לשכוח שנמצאים בתל אביב, או ביולי 2021. מה גם שרשת מזון מהיר מתוצרת קפואה ומופשרת בכניסה לשוק הכרמל, שעמוס בתוצרת טרייה ובמוצרים במחירים נמוכים יותר, מעוררת תמיהה.

החלטנו לוותר על ארוחה מובנית, כי עם כל הכבוד לצ'יפס וטבעות בצל, רצינו לשמור מקום למנות מיוחדות יותר, וכך נבחרו להם סלמון בורגר, אצבעות קוד בטמפורה ולובסטר רול.

סייל פיש - אצבעות קוד מטוגנות (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
סייל פיש - אצבעות קוד מטוגנות | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

אצבעות הקוד (42 שקלים) היו הטעימות ביותר בארוחה, אם כי המחיר שלהן גבוה מאוד ביחס לתמורה. אם מתקטננים ומחשבים זה יוצא טיפ טיפונת יותר משמונה שקלים לאצבע קטנה, וכשהמנה כל כך קטנה, אי אפשר שלא להרגיש שמישהו כאן חוסך על חשבוננו. לציפוי עצמו לא היה מזיק עוד מלח ותוספת של רטבים קצת יותר מעניינים משקיות קטשופ ומיונז של אסם.

סייל פיש - לובסטר רול (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
סייל פיש - לובסטר רול | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

גם המחיר של הלובסטר רול (58 שקלים) מעורר תמיהה: כמעט שישים שקלים על חלה לא מאוד גדולה ממולאת פתיתי לובסטר מופשרים ומטוגנים. הטעם של הלובסטר זר מאוד, משהו בין שרימפס לסרטנים, אוממי פישי כלשהו, מתקתק. בכלל, אולי טעמים חריפים וחמוצים היו מרימים את המנה, שעוטרה בקורנישונים מתקתקים ובצל אדום מתקתק. די מונוטוני.

סייל פיש - המבורגר סלמון (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
סייל פיש - המבורגר סלמון | צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

מהמבורגר הסלמון (48 שקלים) נהנינו הכי פחות. הסלמון עצמו אומנם לא יובש ונצרב במידה מספקת, אבל היה די אנמי. איולי השזיפים לא היה מורגש והקיק הנחוץ לא הגיע. לחמניית אבץ היא גימיק חמוד אולי לקהל יעד צעיר והרפתקן יותר ואולי מצטלמת טוב, אבל המרקם והמראה של הבצק לא ממש הצליחו להלהיב אותנו.

אין מה להגיד, בתקופה שבה עתיד הנסיעות לחו"ל בחגים לא ברור, אומנם הרגשנו בחו"ל, אבל לא בחופשה כיפית במיוחד. יהיה מעניין לראות כיצד סיילפיש יתאקלמו בארץ הקודש. כי אומנם ישראלים חולים על סלמון, אבל על לובסטר? קשה לדעת, נקווה בשבילם שכן.

SailFish (סיילפיש). נחלת בנימין 1, תל אביב. לא כשר