בין אם אתם מרוצים מתוצאות הבחירות ובין אם לא, דומה שלכולנו לא יזיקו קצת חדשות מתוקות, ובמיוחד כשהן טעימות כל כך. לפני כחודשיים הכריז מותג הוופלים האיטלקי לואקר, שהוא מהפופולריים בארץ, על בית קפה שעתיד להיפתח בישראל. עכשיו השגנו פרטים נוספים על המקום, ובעיקר אנחנו יודעים לספר לכם על המיקום שלו - בפינת הרחובות אלנבי ונחלת בנימין בתל אביב.

הסניף, שככל הנראה יהיה ראשון מבין כמה סניפים, ייפתח במקום המבורגריית סוסו אנד סאנס של עומר מילר שפועלת בסמיכות לשוק הכרמל (מהמקומות ההומים ביותר בארץ), בחלל שעתיד להיכנס לשיפוצים כבר בחודש הבא. צפי הפתיחה של בית הקפה הוא בקיץ הקרוב, ובתקווה כבר בחודש יוני.

בית קפה לואקר  (צילום: יחסי ציבור)
עוגות, עוגיות וופלים כמובן | צילום: יחסי ציבור

בית הקפה של לואקר בישראל יהיה השמיני במספר בעולם. בתי קפה נוספים מבית המותג פועלים באיטליה, אוסטריה ודובאי. לארץ מגיעה לואקר העולמית דרך שיתוף פעולה בין חברת לימן שליסל לברנרדו בלחוביץ - הבעלים של רשת קפה גן סיפור המצליחה.

ומה יהיה בתפריט? בית הקפה של לואקר בישראל יתבסס כמובן על חומרי הגלם שמגיעים ממפעלי לואקר באיטליה. התפריט שלו יכלול מבחר משקאות חמים על בסיס קפה או שוקולד, בין היתר את שוקולטת הדנסה של המותג, שהיא שוקולטה סמיכה במיוחד שאוכלים עם כפית כמו פודינג, וגם גלידות שייוצרו במקום ועליהן קרמים שונים של לואקר וכמובן קינוחים ומבחר מאפים. בתוך בית הקפה יימכרו מגוון ממוצרי המותג.

עד כה מותגי קולינריה בינלאומיים שהגיעו לארץ לא זכו להצלחה משמעותית. די להזכיר כאן את פושון הצרפתית, שנחתה בתל אביב בקול תרועה ונעלמה, וכמובן את רשת סטארבאקס שנכשלה בארץ נחרצות. עם זאת, לאחרונה שבים לארץ לניסיון שני מותגים שבעבר פחות הצליחו, כמו ברגר קינג ו-KFC, שחזרה לפעילות מקומית לפני כחודש. ייתכן שעם מותג כמו לואקר, שכל כך מזוהה בקרב הישראלים, ומיקום מרכזי ליד השוק - המשימה לחדור לשוק המקומי גם מחוץ למדפי הסופרמרקטים תהיה פשוטה יותר.