אין תמונה
מפעל מפואר של הטמפלרים

לוט של מסתורין אופף את הטמפלרים, קבוצה דתית שהגיעה מגרמניה לישראל בשנת 1871. יש מי שטען שזו כת עם חזון משיחי שגם פעלה בעבור השלטון הנאצי ולכן גורשה מישראל. כך או כך, הטמפלרים הותירו אחריהם מפעל מפואר, הכולל בין השאר יישובים יפהפיים כגון בית לחם הגלילית, בתי אבן מקסימים ושרידים של פעילות תרבותית וחקלאית ענפה.

אחד מהסודות הכמוסים שנחשפו לציבור היא המושבה שרונה שהקימו הטמפלרים ב-1871 בקריה בתל אביב. מי שחלף ביעף על פני המבנים הצבאיים של הקריה ופספס את המראה הציורי של הבתים המשוחזרים מעברו השני של הכביש, מוטב לו שיסור לשם ביום שישי הקרוב כדי לחזות מקרוב באחד מהפרויקטים ההיסטוריים המרשימים שביצעה עיריית תל אביב במקום.

אפשר לשוטט הלומים בין הבתים המשוחזרים להפליא, לגמוע בעיניים את כל היופי הזה ולנסות לדמיין את החיים השוקקים שהתנהלו כאן בעבר. למי שחפץ בהסברים מעמיקים אודות המתחם, מומלץ להצטרף בעוד מועד לאחד הסיורים המאורגנים המתקיימים במקום. הסיורים עוברים בין אתרי המושבה, ביניהם היקב, המזקקה ובית הבד. במקום 37 מבנים בתהליך שימור, שיהפכו בעוד זמן מה לחנויות קטנות, לבוטיקים ולבתי קפה.

עד אז, קחו עמכם סלסילת פיקניק משובחת, שכל רכיביה טריים, בריאים וטעימים, פרסו מפה משובצת על הדשא או על אחד מהשולחנות המיועדים לכך, ודמיינו שאתם בכפר קטן בפרובאנס ולא מול שער דוד שבקריה.

אין תמונה
ראפ בקר של נלי

את סלסילת הפיקניק תכין עבורכם נלי קרפנר, בשלנית מדופלמת המתמחה בבישול בריא. הסלסילה תגיע עד מקום שבתכם ותכיל את מיטב פינוקי הפיקניק - טורטיות מקמח מלא ממולאות בטחינה, ירקות ובטטות אפויות עם רוטב ליים חריף, סלט עדין של תרד, שעועית ירוקה, תירס וקטניות, לחמים ופוקצ'ות מאפה בית מקמח מלא, מטבלים נהדרים של פול ירוק, פלפלים קלויים, שבהם תוכלו לטבול בחדווה מקלות גריסיני פריכים, פריטטה של מנגולד, צנוברים וגבינת עזים, זיתים, יין נהדר, ולקינוח - מוס שוקולד בתותים טריים מול אחד המראות האורבניים מהיפים שידעה תל אביב.

המטבח של נלי, טלפון: 054-4363332. סיורים במתחם שרונה, טלפון: 03-5166188