משקה (צילום: travellinglight, Istock)
יוגורט עזים נפלא | צילום: travellinglight, Istock

רינה ואסף מכפר סבא קמו בוקר אחד, מכרו את הפרארי, ארזו את הילדים, קיפלו את הדירה ושמו פעמיהם למושב מנחמיה שבעמק הירדן. שם, לצלילי פכפוכו של הירדן, הם בנו את ביתם החדש (בקרוואן), טוו את חלומם לגבן גבינות עזים טעימות, ולחוות חיים אחרים מאלה שבעיר. הם למדו את תורת הגיבון, התלמדו אצל מומחים, גיבנו גבינות, חלבו את העזים וגידלו עדר לתפארת. העזים, מהזן האמריקני אנגלו נובי, גדלו יפה בביתן החדש, התרבו והן מניבות חלב, אמנם יחסית בקמצנות, אבל טעים במיוחד. מהחלב מגבנת רינת שלל גבינות טעימות ללא חומרים משמרים.

בשישי בבוקר תוכלו להצפין אל חוותם, לצפות בהמלטות החדשות של השבועות האחרונים וליהנות מארוחת בוקר פשוטה אבל טעימה להפליא, של גבינות עזים אל מול נופי העמק. את הגבינות תוכלו לנשנש עם כיכר לחם עגולה, עם ירקות ולפעמים גם עם מאפים. את הגבינות כדאי ללוות בשתיית היוגורט הסמיך והנפלא שמכינה רינת.

האירוח של אסף ורינת הוא ביתי, פשוט ונטול גינונים. הישיבה היא על שולחן עץ בחוץ אל מול מטעי הגפן, ובימים בהירים במיוחד אפשר לתצפת על החרמון. משם, המשיכו לאתר ההיסטורי של גשר הישנה, מקום הטומן בחובו סיפור מסמר שיער של ראשית ההתיישבות הציונית. האתר משלב מספר אתרים שאותם תוכלו לתור בגפכם או עם מדריך.

חוות עז עיז, מנחמיה, טלפון: 057-7292996, מומלץ לתאם מראש