עצים בשדרות רוטשילד בתל אביב (צילום: עודד קרני)
לפני שיוצאים לשיטוט עצל בתל אביב | צילום: עודד קרני

אחת מחוויות הבילוי המרתקות שמזמנת תל-אביב, עיר שחרתה את התרבות על דגלה, היא היכולת לקום במצב רוח מתאים בבוקר, לפתוח את אחד מעיתוני הפנאי המקומיים ולשים את האצבע על מקום מעורר השראה לאכול בו ארוחת בוקר, להמשיך לאחר מכן בשיטוט קניות עצל לאורך הרחוב הכי מפורסם במדינה, או לחלופין לפקוד את אחת הגלריות הסמוכות שברחוב גורדון. כאן, בעיר ללא הפסקה, אין צורך לחכות לתערוכה של אמן ידוע באחד מהמוזיאונים הגדולים כדי ליהנות מבוקר ספונטני של אמנות מקורית. בעשרות הגלריות היפות הפזורות ברחבי העיר, תמיד תמצאו תערוכת ציור, צילום או פיסול מעניינת. שווה בהחלט לקחת פסק זמן מהשבוע המפרך, ולהיחשף לכל היופי, הצבעים והכישרון של היצירה הישראלית המקומית. אך לפני מנת ההשראה האמנותית של הבוקר, הצטיידו בדלק מעשי יותר לגוף ולבטן.
פיתחו את הבוקר בארוחת בוקר משובחת בקפה אידלסון 10 שברחוב דיזנגוף. מעבר למיקום מצטיין, המאפשר בהייה נינוחה בקהל הצועדים, אידלסון מצטיין באווירה פריזאית נינוחה, מגובה בשלל מאפי בוקר ומגדנות כדי להצדיק את המוניטין הצרפתי המדופלם.

ארוחת הבוקר של אידלסון 10 מוקפדת עד הפרט האחרון. את הלחם המצוין אופים במקום, כמו גם את המאפים הקטנים והפריכים, שאותם תקבלו בסלסילת הפתיחה לצד ריבה ביתית משמחת. את החביתה זהובת השוליים המגירה טעמים נפלאים של חמאה, תוכלו לפנק בתוספות מיוחדות כמו אספרגוס, תרד, פטריות, בייקון וגבינה או עשבי תיבול. מי שבאמת רוצה להשתגע, מוזמן לפתוח את הבוקר עם מנה מצוינת של בריוש עם תרד וחלמון מוקרם בגבינת גאודה המוגש עם סלט ירוק, או עם ביצים רכות א-לה קוק שתי ביצים מבושלות ברכות בקליפתן המוגשות עם מקלות מלוחים.

קפה אידלסון 10, דיזנגוף 117 ת"א, טלפון: 03-5299295

הכותבת היא מחברת רב המכר שישי בבוקר - המלצות לבילוי קסום (כנרת)