מרק עדשים (צילום: istockphoto)
חרירה רותחת - אין עליה בחורף | צילום: istockphoto

מרקש אקספרס היא רשת חדשה של פאסט-פוד מרוקאי. כן, מה שאתם שומעים: קוסקוס, תבשילים מהבילים, מרק חרירה מרוקאי אמיתי, סלטים צבעוניים ופיקנטיים וכריכי לחם פרנה ממולאים בנקניקיות מרגז משובחות - הכל בסגנון המקדונלדי המוכר והמהוקצע אבל בטעמי הסירים של מאמא מרוקאית אותנטית ובמחירים שפויים.
המיזם החדש הינו מבית היוצר של השף גיא פרץ, מרוקאי הגאה במורשתו הקולינרית, שהחליט לתרגמה לרשת מזון מהיר. הסניף הראשון שנפתח בימים אלה הינו בתל-אביב, אבל פרץ מבטיח פריסה ארצית ואולי אפילו בינלאומית.

עיצוב הסניפים הינו בסגנון אתני-מרוקאי: רצפת פסיפס, נברשות ממרוקו וטפטים צבעוניים של עיתונים במרוקאית המחפים את הקירות.
התפריט מורכב מתבשילי קוסקוס עם תוספות חמות כגון תבשיל לחי עגל וגרגרי חומוס, קוסקוס מתוק עם דלעת אפויה ומתוקה בבצל וקינמון או קוסקוס צמחוני עם ירקות וחומוס.

מעמדת הגריל שבמקום ניתן לבחור בנקניקיות מרגז בקר או עוף תוצרת בית שמכין אביו של פרץ או בקבב כבש, בקר או עוף מתובלים בתבליני ראס אל חנות, שאותם טומנים בתוך לחם פרנה מרוקאי הנאפה במקום ונמשח בסלטים וברטבים כמו עריסה, לימון כבוש, עגבניות חריפות עם שום, גזר פיקנטי ועוד. את הכל אפשר להוריד בעזרתם האדיבה של ערק, אשכולית אדומה, לימון ונענע ולחזור למשרד או הביתה שבעים וטובי לבב.

מרקש אקספרס רחוב קרליבך 14, ת"א. טלפון: 03-5618840/60. כשר. יש משלוחים. מחירים לדוגמה: קוסקוס ותבשילים: 24-34 שקל, כריכי פרנה עם בשרים: 25-26 שקל.