מאז נסגרה מסעדת רפאל האייקונית של השף רפי כהן במלון דן בתל אביב נפוצו לא מעט שמועות בשאלה מי יהיה זה שיפעיל את המקום מחדש. הרי נכס שכזה, שמשקיף על חוף הים היפה של תל אביב ונמצא במוקד התיירותי של העיר, לא יכול פשוט להימחק ולהיעלם.

הבוקר נודע כי מי ששכר את החלל שבו פעלה רפאל בהובלת כהן מאז שנת 2001 הוא השף הוותיק ויקטור גלוגר ממסעדת פירות הים והדגים קלואליס ברמת גן. המקום החדש של גלוגר עתיד להיפתח בתחילת שנת 2018 ויתפקד כבראסרי מודרני. בניגוד לקלואליס היוקרתית, המסעדה החדשה (ששמה טרם פורסם) אמורה להציע אוכל בתמחור נגיש יותר לצד תפריט רחב של קוקטיילים ויינות. בדיוק כמו החמארה של רפאל, גם בגרסה של גלוגר תוכלו למצוא במקום בר עישון מיוחד שבו יוגש מבחר מנות קטנות מתפריט המסעדה.

מתכונים לארוחה מפסקת | מתכונים לשבירת הצום

אבל כמו תמיד, לא הכול ורוד: עם הפתיחה הצפויה של המסעדה החדשה, מסעדת קלואליס הוותיקה של גלוגר (שפועלת גם היא משנת 2001) צפויה להיסגר. עד הסגירה הצפויה בנובמבר יתקיימו במסעדה שלל ארוחות פרידה, והיא גם תשתתף בפסטיבל הבינלאומי ראונד טייבלס 2017.

ויקטור גלוגר (צילום: רונן מלחן,  יחסי ציבור )
נכנס לחלל אייקוני. גלוגר | צילום: רונן מלחן, יחסי ציבור
קלואליס (צילום: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
צפויה להיסגר בנובמבר הקרוב. קלואליס | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

גלוגר, שהקים ב-2015 גם גרסה כשרה למסעדת קלואליס במלון הילטון בתל אביב, הרגיש אחרי 16 שנים שהוא זקוק לרענון ופתיחה של מקום חדש. "אני נרגש לקראת הפרויקט החדש", מסר השף המוערך, "ומבטיח שניצור עבור הקהל מסעדה עדכנית, טעימה ושמחה".

מסעדת רפאל בהובלת כהן נסגרה כזכור בחודש אפריל השנה אחרי חודשים ארוכים של שמועות על התנהלות לא תקינה במקום. כהן, נמצא בימים אלה בהליכים משפטיים ונטען כי חובותיו בעקבות הפעלת המסעדה מוערכים בכ-14 מיליון שקלים