אחרי שמקומות על טהרת ההמבורגר כמו רשת סוסו אנד סאנס של עומר מילר, פאט קאו של טום אביב או שגב קראנץ' בורגר של השף שגב משה השתלטו על כל פינה ברחבי מרכז הארץ, גם לירושלים מגיע בר המבורגרים מושחת ומוגזם משלה. בדיוק כאן נכנס מקום חדש ובשם בורגר רום (Burger Room) שנפתח לפני כשבוע ברחוב עזה בעיר.

על הבורגר רום אחראי ניר לוי, שף ירושלמי צעיר אף בעל ותק בתחום המסעדות בעיר. לוי שותף במסעדות ירושלמיות שונות כמו טלביה ומסעדת סמדר וכעת החליט להתרחב גם לתחום אוכל הרחוב שמתמקד בהמבורגרים ואלכוהול.

הבורגר רום מצטרף לקבוצה קטנה במיוחד של בתי אוכל רחוב לא כשרים שפועלים בירושלים. בהתאם, הוא יהיה פתוח גם בסופי השבוע (ביום שישי פתוח המקום עד השעה חמש בבוקר) ויציע מאנץ' לבליינים שמגיעים לעיר.

התפריט של המקום מתמקד מן הסתם בהמבורגרים וניתן לקבל אותם כאן במשקל 120, 240 או 360 גרם. בין האפשרויות להמבורגרים השונים: צ'יזבורגר קלאסי של קציצת בקר עם צ'דר, חסה, בצל, חמוצים ועגבנייה (38 שקלים); המבורגר ממרגז כבש עם צזיקי, מיונז לימון כבוש, חסה, עגבנייה, בצל וסומק (44 שקלים); המבורגר בקר בסגנון אמריקאי עם בריסקט בברביקיו מעושן, חמוצים וקולסלאו (46 שקלים); המבורגר בקר עם הולנדז, שומן אווז, ברי וריבת תאנים (48 שקלים) וגרסה צמחונית להמבורגר על בסיס זוקיני, צזיקי, חסה, בצל וסומק (42 שקלים).

אם זה לא מספיק מוגזם לכם, יש פה גם שלל תוספות ורטבים שניתן לשדרך להמבורגר כמו בייקון, ביצת עין, כבד אווז, חלפיניו, אמנטל, סלט ביצים; גוואקמולי או בצל מטוגן (בין 4 שקלים ועד 24 שקלים לתוספת). ורטבים כמו מיונז לימון כבוש, מיונז פטרוזיליה, מיונז צ'יפוטלה; צ'ימיצ'ורי, חרדל ותפוחים או רוטב פסטו.

View this post on Instagram

A post shared by BurgerRoom JLM (@burger_room_jlm) on

לצד ההמבורגרים מוצעות כאן מנות צד רבות כמו פוטטוס, צ'יפס בטטה, חלת בצל או הום פרייז (15-18 שקלים), ואם לא בא לכם על המבורגר יש כאן גם מנות נוספות כמו סלט ישראלי (34 שקלים), סלט קיסר עם עוף (42 שקלים), קלמארי מטוגן (44 שקלים) או נקניקייה בלחמנייה (28 שקלים).

המקום פתוח בכל ימות השבוע. בימים ראשון-חמישי הוא פעיל משעות הצהריים ועד שתיים לפנות בוקר. בשישי נשאר המקום פתוח עד חמש לפנות בוקר ובשבת הוא פועל משבע בערב ועד שתיים בלילה.

בורגר רום. עזה 18, ירושלים. 02-5408484. לא כשר