"החיים מזמנים לנו המון דברים: אהבות, אכזבות, כינורות ועוד המון ציטוטים. הם בין השאר מזמנים לנו הצעות מרתקות - שותפי ל"שולחן" ואני קיבלנו הצעה עסקית שלא יכולנו לסרב לה. ניקח צעד אחד אחורה: אני מקנא קנאת מוות באלה המסוגלים להחזיק באותה האהבה עשרים ושלושים שנה. עד כה, האהבה הכי ארוכה שלי - "חדר האוכל" נמשכה שבע וחצי שנים", כתב הערב השף עומר מילר בפוסט מפתיע שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו.

בהמשך לפוסט, מוסר מילר למערכת אוכל טוב כי הוא מצפה בקוצר רוח להמשך השנה הנוכחית, ולמה שהיא תביא עמה. מכירת מסעדת שולחן היא לפיו צעד חדש לקראת מיזמים חדשים ומעניינים.

בואו לבקר אותנו בפייסבוק

 "שולחן הייתה פרק מדהים בחיי, ארבע וחצי שנים מרגשות. בניגוד למסעדת חדר האוכל הגדולה וההמונית, שולחן, כשמה היא - בייבי של אינטימיות.", כתב מילר באינסטגרם. "אז תודה, קודם כל לכל אחד מהעובדים המסורים של שולחן. אני מקווה שתקלטו באהבה במסעדת חדר האוכל אם תרצו. ולבוחרים אחרת, קבלו את ברכת הדרך. תודה גדולה ומיוחדת לסטיבן והשותפים הנוספים שמבינים שהתחתנו עם מטורף שרק רוצה לראות שקיעות, זריחות וארנבונים כשהוא קם בבוקר. תודה שאתם מאפשרים לי לעוף לשם".

החיים מזמנים לנו המון דברים: אהבות, אכזבות, כינורות ועוד המון ציטוטים קיטשיים. הם בין השאר מזמנים לנו הצעות מרתקות -שותפי ל"שולחן" ואני קיבלנו הצעה עסקית שלא יכולנו לסרב לה. נקח צעד אחד אחורה: אני מקנא קנאת מוות באלה המסוגלים להחזיק באותה האהבה עשרים ושלושים שנה. עד כה, האהבה הכי ארוכה שלי - "חדר האוכל" נמשכה שבע וחצי שנים. יש לי גם את שירנקה שבשבילה פתחתי מרפסת בחדרי הלב. אבל הלב, פועם ונפעם, שריר שמתחזק ומתרחב מבקש הרפתקה חדשה. מאחר ועורכי הדין שלי קוראים את זה (היי א.), ואוסרים עלי להכריז דברים בטרם עת, אומר שהפרידה משולחן היא צעד (עם ד', לא ר') לקראת גל חדש. גל רענן שישטוף את  הלב בביט חדש של מסיבה מרגשת. שלמה ארצי שר ב'האהבה הישנה': "לא אשקר לך שאצלי הכל בסדר, אין שום פטנטים, העולם נהיה כבר גימיק" ואני לא אהיה זה שאתווכח עם ארצי (או עם צבא האמת של שי חי). "שולחן" הייתה פרק מדהים בחיי, ארבע וחצי שנים מרגשות. בניגוד למסעדת "חדר האוכל" הגדולה וההמונית, "שולחן", כשמה, היא בייבי של אינטימיות. אז תודה, קודם כל לכל אחד מהעובדים המסורים של "שולחן". אני מקווה שתיקלטו באהבה במסעדת "חדר האוכל" אם תרצו, ולבוחרים אחרת, קבלו את ברכת הדרך. תודה גדולה ומיוחדת לסטיבן והשותפים הנוספים שמבינים שהתחתנו עם מטורף שרק רוצה לראות שקיעות, זריחות וארנבונים כשהוא קם בבוקר. תודה שאתם מאפשרים לי לעוף לשם. שולחן הוא חפץ שגרתי ודומם בן ארבע רגליים, ומה שנותן לו חיים הם המסובים לו, המונח עליו והיחסים שביניהם. ולכן את התודה הגדולה מכל, אני מקדיש לכם, אנשים יפים ויקרים, שמילאתם את "שולחן" בחיים, בקסם והנאה. מילאתם לי את הלב. תודה שהייתם והתענגתם, זה התענוג הגדול ביותר. אני לא יודע אם החלטתי נכון או לא, ומה צופן בחובו העתיד המסתורי, אז אסיים בציטוט מתוך צוואתו הרוחנית של גרסיה מרקס, שגיליתי שהיא מזויפת (קיטש איכותי תמיד עשוי מזיוף כזה או אחר) ואקדיש אותו ל"שולחן": "תמיד קיים המחר והחיים נותנים לנו הזדמנות נוספת בכדי לעשות את הדברים היטב, אבל במקרה שאני טועה והיום הוא כל מה שנשאר לנו, הייתי רוצה להגיד לך עד כמה אני אוהב אותך, ושלעולם לא אשכחך". אם בא לכם להפרד מאיתנו אנחנו פה עד יום שלישי הקרוב. פתוחים משעה חמש בערב ועד חצות. ואם לא הספקתם אני מחכה לכם בחדר האוכל האהובה.

A photo posted by Omer Miller (@omermiller) on


מסעדת שולחן של מילר בגרסתה הנוכחית ובהנהגתו, תהיה פתוחה עד יום שלישי הקרוב, בשעות הערב בלבד. החל מהשעה 17:00 ועד חצות. מילר מבהיר כי מסעדתו השנייה, חדר האוכל, שקיימת כבר למעלה משבע שנים, תמשיך לפעול כרגיל.

עוד באוכל טוב:

"שולחן הוא חפץ שגרתי ודומם בן ארבע רגליים, ומה שנותן לו חיים הם המסובים לו, המונח עליו והיחסים שביניהם. ולכן את התודה הגדולה מכל, אני מקדיש לכם, אנשים יפים ויקרים, שמילאתם את שולחן בחיים, בקסם והנאה. מילאתם לי את הלב. תודה שהייתם והתענגתם, זה התענוג הגדול ביותר", כתב השף, "אני לא יודע אם החלטתי נכון או לא, ומה צופן בחובו העתיד המסתורי, אז אסיים בציטוט מתוך צוואתו הרוחנית של גרסיה מרקס, שגיליתי שהיא מזויפת (קיטש איכותי תמיד עשוי מזיוף כזה או אחר) ואקדיש אותו לשולחן: 'תמיד קיים המחר והחיים נותנים לנו הזדמנות נוספת בכדי לעשות את הדברים היטב, אבל במקרה שאני טועה והיום הוא כל מה שנשאר לנו, הייתי רוצה להגיד לך עד כמה אני אוהב אותך, ושלעולם לא אשכחך'".

מסעדת שולחן של עומר מילר, ביצה שניצל (צילום: דן פרץ,  יחסי ציבור )
הולכת איתו? ביצה שניצל בשולחן | צילום: דן פרץ, יחסי ציבור

לגבי זהות הרוכשים החדשים של המסעדה והכיוון אליו הם עתידים לקחת את המקום, מסר מילר כי אינו יכול להגיב כרגע. עם זאת, מכירת שולחן מגיעה פחות מחצי שנה לאחר שיפוץ מאסיבי בהשקעה ניכרת שערך מילר במקום, הן במטבח והן בחלל המסעדה, כך שהודעתו הערב הגיעה בהפתעה מוחלטת.

מכירת שולחן על ידי מילר ממשיכה את השינויים והסגירות שעובר ענף הקולינריה הישראלי בחודשים האחרונים. מסעדות רבות בארץ הודיעו לאחרונה על סגירתן, ביניהן קורדליה ומקלובר של השף ניר צוק, אדורה ביסטרו, טופולינו האיטלקית מירושלים, טאפאס אחד העם של קבוצת עדיס לייף סטייל ומסעדת ברטי הלבנטינית בתל אביב. 

 >> לכל חדשות האוכל