שבועות ארוכים שאנחנו ניזונים משמועות בכל הנוגע לעתידה של מסעדת ברטי, והשבוע הגיעה ההודעה הרשמית על סגירתה של המסעדה התל אביבית בסוף חודש אפריל. למרות הבשורה, מתברר שהשף במסעדה הוותיקה, רועי ענתבי, החליט לסגור את המקום לטובת פתיחת מעדניה ומסעדה חדשה באותה הכתובת, תחת השם קפה אל-נור.

את ברטי, פתח במקור ענתבי יחד עם שותפו לשעבר, השף אור ברי, בשנת 2011. המקום החל את פעילותו כמסעדה לבנטינית ששמה דגש על הקולינריה הים תיכונית, וקיבל ביקורות חיוביות רבות ממבקרי אוכל ומברנז'ת השפים המקומית שהגיעה אליו באופן תדיר. כמה שנים אחרי פתיחת המסעדה, עזב ברי את תחום הקולינריה, וענתבי, שהיה שותפו למטבח עוד לפני שיתוף הפעולה ביניהם בברטי, המשיך להוביל את המקום בעצמו.

בפייסבוק שלנו לא זזים לשום מקום

אין תמונה
באותו המקום, רק שונה וגדול יותר. השף רועי ענתבי

בימים אלה חוברים אל ענתבי היזמים ענבר ואיב זרוק (הבעלים של זה סושי, ומסעדת וונג האסיאתית שפועלת בשדרות רוטשילד בתל אביב), ויחד יקימו השלושה את קפה אל נור. השלישייה תפתח  את המקום החדש בתחילת מאי, ובכוונתם להשתלט גם על החלל הסמוך לברטי, שם יפעילו מעדנייה שתציע אוכל ים תיכוני לרכישה הביתה, ובהמשך גם משלוחים. 

את הקו הלבנטיני של האוכל שהגיש ענתבי בברטי הוא ימשיך גם בקפה אל נור החדשה, ובינתיים, עד הפתיחה של המקום החדש, יגיש ענתבי בברטי תפריט טעימות מיוחד, שיסכם את שנות הפעילות של המסעדה. תפריט הטעימות יוגש בין ה-3/4 ועד לסוף אפריל, ויציע ארוחה שמורכבת מ-10 מנות דגל שכיכבו במסעדה במהלך כל שנות פעילותה, וגם את האפשרות לבחירת מנה עיקרית במחיר של 98 שקלים, איתה יגיעו לשולחן מגוון מאזטים אותם ניתן יהיה למלא מחדש בכל פעם שתחשקו בכך.

עוד באוכל טוב:

מסעדת ברטי (צילום: ברטי)
מעמול תמרים וגבינת טולום בברטי. כבר מתגעגעים | צילום: ברטי

בין המנות המוכרות יותר שהוגשו בברטי במהלך השנים ניתן למצוא למשל את הספיחה - בצק עלים ממולא בנתח אונטריב, תמרהינדי ובהרט; מנת תמנון מקומי שמוגשת בתוך כרוב כבוש בגריל פחמים; בורקס טולום, עם תרד טורקי וחלמון ביצה; לחי עגל בבישול ארוך על מלאווח ולבנה; בסבוסה עם קרם פרש; מעמול תמרים וגבינת טולום ואת המלבי המפורסם של המקום. 

קפה אל נור. קינג ג'ורג' 88, תל אביב ׁ(שעות הפתיחה יפורסמו בהמשך).

>> לכל חדשות האוכל