למרות שהאוכל הטורקי אהוב מאוד על הישראלים, איכשהו אין עדיין בארץ ריבוי של מסעדות טורקיות, בטח שלא כאלה שיוצאות מגבולות אוכל הרחוב ומתכתבות עם הז'אנר היוקרתי יותר. מסעדת מאריס, שנפתחה עכשיו ברמת אביב, מתכוונת להיכנס בדיוק למשבצת הזאת עם מנות גריל וטאבון טורקיות ואווירה בליינית.

מאחורי המקום עומד יקי כביר, ממייסדי מסעדת TYO והבעלים של סרפינה, שפועלת אף היא ברמת אביב, והתפריט מתמקד בשיפודים שונים כמו אורפה קבב, אדנה קבב, שיפוד כנפיים במרינדת תבלינים, שקדי עגל ופרגיות בתבלינים, שיפוד קוביות פילה במרינדה וצלעות טלה.

עוד בתפריט להיטים טורקיים כמו פידה גבינות, לחמעג'ון עם בשר וירקות, באבאגנוש, סלט אזמה טורקי ולקרדה. על האוכל במקום אחראי בפועל בן רייס, שעבד במסעדות כמו סנטה קתרינה והרברט סמואל, ואת התפריט יצר למי ניפוסי, בן למשפחה יהודית טורקית ששורשיה באיסטנבול, שמנסה להביא למסעדה את טעמי ההיסטוריה הביתית שלו.

מאריס מסעדה תורכית מאפה  (צילום: ארקדי רסקין , יחסי ציבור)
יש גם לחמעג'ון | צילום: ארקדי רסקין , יחסי ציבור
מאריס מסעדה תורכית  (צילום: ארקדי רסקין , יחסי ציבור)
וכמיטב המסורת של כל מסעדה בארץ כעת, גם טאבון | צילום: ארקדי רסקין , יחסי ציבור

בין המנות: קוז ביבר - פלפל שושקה מוחמץ עם אורגנו טרי וגבינת טולום; מנג'ה - סלט חצילים ופלפלים שרופים; קיסיר - סלט בורגול אדום, עשבי תיבול וויניגרט רימונים; גבורדא - סלט עגבניות פיקנטי עם אגוזים וויניגרט רימונים;  יאשיל סלטה - חסה בייבי ג'אם עם ירקות חורף, שמן זית ולימון; טרטר טורקי על הסכין עם בורגול דק ועשבי תיבול לצד ברוסקטה וחסה ערבית; לקרדה כבושה עם ירקות חתוכים ושמנת חמוצה; וברבוניה טאבה - דגי ים קטנים מטוגנים. לקינוח תוכלו להזמין שלל מתוקים טורקיים: כנאפה טורקית עם גלידת קאימק; מלבי עם קוקוס, קולי תות ופיסטוקים; קאטמר - בצק דק במילוי קאימק ופיסטוקים; וסורבה.

טווח המחירים במאריס נע סביב 24-26 שקלים למאזטים; 42 שקלים למאפים כמו לחמעג'ון או פידה; 56-64 שקלים לסלטים ומנות ביניים; ובמנות העיקריות - מכ-75 שקלים למנות שיפודים ועד 106 שקלים לקדירת טלה וירקות. 

כרגע המקום נמצא בהרצה ופתוח רק בשעות הערב - בכל ימות השבוע מ-19:00 ועד חצות. בהמשך יורחבו שעות הפעילות.

מאריס. איינשטיין 7, תל אביב. לא כשר