חודש וחצי בלבד חלפו מאז הזכייה הגדולה של יהונתן ואסתר מיר בגמר של MKR המטבח המנצח, וכבר גילינו כי ממש השבוע החלום של השניים התגשם והם פתחו מסעדה חדשה משלהם, בצפת. המקום, שנושא את שמם, אסתר ויהונתן, מתחיל היום בהרצה וייפתח באופן רשמי בעוד שבוע בדיוק.

מאז הזכייה קיבלנו יהונתן ואסתר לא מעט פניות ממגוון שותפים פוטנציאליים שניסו לשריין את זוג הבשלנים לעסק משותף. השניים חשבו בהתחלה כי יפתחו את בית האוכל הראשון שלהם דווקא במרכז הארץ, אבל רצה הגורל ואת ההזדמנות הם קיבלו בצפת, העיר בה הם מתגוררים כעת, וגם העיר בה הם הפעילו ונאלצו לסגור את מסעדתם הראשונה. לשניים חבר במיזם החדש משקיע בשם רן קלינגר. 

View this post on Instagram

אמנם הרחקתי עד צפת אבל יופי של חומוס @yeonatan148mir @ester.mir.5 @mkr.il #hummus #foodporn #foodgraphy #foodgram #instafood #egg #eggs #lunch #onion #tahini #oliveoil

A post shared by Rita Goldstein (@goldrita) onאסתר ויהונתן היא מסעדה מעוצבת בפשטות, שמגישה כרגע מספר מוגבל של מנות, כשבהמשך התפריט צפוי להתרחב. בין היתר תמצאו כאן בימים הקרובים את החומוס המפורסם של השניים, אותו חומוס שזכה לאין ספור קומפלימנטים מהשופטים חיים כהן ורותי ברודו וכן מהמתמודדים עצמם. החומוס יוגש עם לחם הבית מעשה ידיה של אסתר ותוספות כמו ביצה קשה, גרגירים או קונפי ירקות שורש כמו כרישה וארטישוק ירושלמי (בין 34-39 שקלים למנה).

עוד בתפריט: קציצות דגים עשירות בתבלינים עם כוסברה; חמשוקה עם עגבנייה, בצל ופלפל חריף; קציצות ירק צמחוניות עם טחינה וחריף; פלפלים ממולאים באורז וירוקים ברוטב אדום; וחריימה דג נא מפורק שבו דג נא עם איולי אריסה ולחם שרוף (44-52 שקלים למנה). משבוע הבא יוגשו כאן גם מנות כמו קוסקוס עם ירקות והמבורגר שהשניים עובדים על פיתוחו ויוגש בלחמנייה ביתית עם ריבת עגבניות, טחינה, קונפי שום וירקות קלויים עם צ'יפס ירקות. ואם למדנו להכיר אותם כמו שנדמה לנו, יוגשו כאן גם מגוון תבשילים משתנים לפי העולה על דעתה של אסתר. 

בימים הקרובים שעות הפתיחה של אסתר ויהונתן ינועו בין 11:00-18:00. בהמשך יתרחבו שעות הפעילות גם לשעות הערב. מרגע קבלת הידיעה על הפתיחה, אנחנו מתכננים כבר את הביקור שלנו בצפת כדי להגיע ולאכול מהמנות של השניים. ועכשיו, אחרי חודשים ארוכים של גירוי טלוויזיוני, גם אתם יכולים.

אסתר ויהונתן. כיכר אברהם שדה. צפת, העיר העתיקה. 053-2522702. כשר