זה כבר שנים שהאובססיה העולמית לאבוקדו אינה דועכת, ואנחנו הראשונים לברך על כך. הפרי הירוק הפוטוגני שמפוצץ את האינסטגרם הוא פשוט מסחטת לייקים, ולא משנה איפה הוא נמצא ובאיזו צורה. והוא נמצא בכל מקום: מפיצה עם אבוקדו, דרך פסטה עם אבוקדו ועד טוסט אבוקדו, שאי אפשר היה לפספס ברשתות החברתיות בשנה החולפת.

עכשיו, עם הכניסה לתוך עונת האבוקדו (שבה הפרי החמקמק באמת בשל) והיציאה מעונת הגלידות (שהיא בינינו יציאה לכאורה, כי הקיץ נוכח כאן כמעט לאורך כל השנה), נתקלנו במגמה חדשה ומתמיהה - הכנת גלידות מאבוקדו. נשמע מסקרן? גם אנחנו חשבנו ככה. את גלידות האבוקדו מצאנו בשלושה מוקדים ברחבי הארץ: באייססלון, קונדיטוריית הגלידה הנהדרת מחיפה, מגישים גלידת אבוקדו ותפוז; במשק יעקבס המצוינים בעמק חפר מגישים גלידת אבוקדו וחלב; ובגלידריית ארטה האהובה בתל אביב מגישים גלידת אבוקדו חדשה וטבעונית לחלוטין. שלושתן ירוקות ויפהפיות, וכן - הן מדיפות ניחוחות של אבוקדו.

גלידות אבוקדו ארטה אייססלון משק יעקבס (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
תנסו. גלידות אבוקדו | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

ואיך הטעם? ובכן, חובבי האבוקדו כנראה עתידים להתמכר. שלוש הגלידות שטעמנו שונות לחלוטין זו מזו, וכל אחת מהן מציגה אבוקדו בסגנון אחר לגמרי. גלידת התפוז והאבוקדו של אייססלון הייתה לטעמנו הקלילה ביותר מבחינת הנוכחות האבוקדואית. היא ירוקה ויפהפייה, אבל הטעם הדומיננטי בה הוא לגמרי התפוז (המצוין), והאבוקדו משמש בעיקר כגורם מסמיך וקרמי. בסיום האכילה עולה אומנם טעם אבוקדו קליל ונעים, אבל בזה זה מסתכם. בקיצור, מדובר בגלידת אבוקדו שגם מי שחושש מהטעם יכול בהחלט להתחבר אליה (מ-7 שקלים לכדור ועד 90 שקלים לליטר וחצי).

בגלידה של משק יעקבס מרגישים את הדומיננטיות של החלב - מה שלא מפתיע בהתחשב בכך שמדובר במחלבה (מצוינת, אגב). באיזשהו אופן שקשה להסביר, הטעם החלבי משתלב היטב עם האבוקדו, והתוצאה של החיבור ביניהם היא גלידה קרמית ועשירה (וגם פחות ירוקה מהגלידות האחרות), מתקתקה במידה, שנותנת כבוד לאבוקדו אבל עדיין לא שמה אותו בפרונט. בסך הכל מדובר בגלידה עשירה מאוד, שחובבי החלב יתחברו אליה ללא ספק (79 שקלים לקילו).

הגלידה שמציגה את הנוכחות הדומיננטית ביותר של אבוקדו היא הגלידה של ארטה. כאן כבר מדובר באבוקדו למתקדמים (היו שסברו שאפשר וכדאי לאכול את הגלידה הזו על לחם). הגלידה מורכבת מאבוקדו, מיץ לימון, מים וסוכר בלבד (כך שהיא למעשה סורבה), וטעמה טעם עז של אבוקדו, מעט מתקתק אבל גם בעל נוכחות מלח-פלפלית. אם יש לכם אומץ, לטעמנו מדובר בגלידה שוברת מוסכמות ומגניבה במיוחד (16 שקלים למנה).

מפחדים לנסות גלידת אבוקדו? לא נורא, הגלידריות דאגו לכם לטעמי חורף נוספים שהם לא פחות מסקרנים. בארטה תמצאו טעם לחם וחמאה מצוין וסורבה לבנדר ואפרסק; אייססלון החיפאית מציעה טעמים מאוד מעניינים כמו אפרסמון ובננה ואפילו טחינה ופטרוזיליה; ובמשק יעקבס תמצאו אפשרויות כמו יוגורט כבשים ופירות יער וגבינת ריקוטה של המשק ותאנים.

אייססלון. אוסקר שינדלר 7, חיפה. 04-8344340; ארטה. נחלת בנימין 11, תל אביב.  03-5240006; משק יעקבס. הרבה ישראלי, כפר הרא"ה. 04-6251266