שרונה מרקט איקה שוקולד (צילום: אייל יסקי וייס,  יחסי ציבור )
במקומה יגיע שוקולטייר בינלאומי. איקה שוקולד | צילום: אייל יסקי וייס, יחסי ציבור

פחות משלושה חודשים חלפו מאז הפתיחה הרועשת של מתחם שרונה מרקט בתל אביב, ובימים אלה נודע על בית העסק הראשון בשוק שסוגר את דלתותיו: החנות איקה שוקולד של השוקולטיירית המוערכת איקה כהן. המקום ייסגר ב-29 בחודש הקרוב, בעקבות החלטתה של כהן להצטרף למיזם החדש של מיכל אנסקי, שוק צפון, שייפתח בחודש דצמבר בשכונת רמת החייל בתל אביב.

מחפשים לאן לברוח? נסו את הפייסבוק שלנו

"נפלה בחיקי הזכות לפתוח חנות בשרונה מרקט עם הפתיחה של השוק, אבל מלכתחילה המטרה שלי הייתה לפתוח מקום בשוק צפון, שזה המקום שאליו בחרתי להתרחב", אומרת היום כהן. "אני רק אדם אחד וקשה לי להתפצל לכל כך הרבה כיוונים". הבחירה בשוק צפון על פני שרונה מרקט נובעת, לדבריה, מהתאמה גדולה יותר בין הקהל באזור למוצר שלה. "אני מאוד מאמינה בשוק הזה, שהוא קטן יותר ואינטימי, וזה גם האזור שממנו מגיע הקהל שלי. לשרונה מרקט ולשוק צפון יש שני קהלים שונים מאוד - בשרונה מרקט יש קהל של בילויים, ושוק צפון מכוון לקהל קבוע יותר. ההרכב של שוק צפון הוא מבטיח מאוד, יהיו שם נציגויות מפרונטוטאיזו, מעדניית דלישס, וגם דוכנים של רותי רוסו ושרי אנסקי. אני רוצה לרכז את כל האנרגיות שלי שם כדי להצליח לעשות את זה נכון".

עוד באוכל טוב:

 

על פי גורמים בשרונה מרקט אכן מדובר בעסק הראשון שנסגר בשוק, אך הדבר אינו נובע ממניעים כלכליים ולא צפויים כרגע שינויים נוספים בהרכב. "איקה שוקולד הוקמה כחנות פופ-אפ זמנית במימון ובבעלות שרונה מרקט", נמסר בתגובה מהשוק. "כעת, עם סיום התקופה, צפוי להשתלב שוקולטייר בינלאומי במקומה. אנחנו לא צופים שינויים נוספים בתמהיל העסקים בתקופה הקרובה, וזאת על אף רשימת המתנה ארוכה של למעלה מ-130 עסקים שמעוניינים להיכנס למתחם, הזוכה להצלחה רבה".

בעוד שבשרונה מרקט נפתחו לאחרונה לפעילות עסקיו של השף שגב משה (שלוש מסעדות קונספט של כופתאות, קינוחים ושווארמה), בר הראמן הירו של השף ישראל אהרוני וסניף חדש וגדול של מסעדת טייגר לילי התאילנדית - גם שוק צפון של אנסקי ממשיך לגייס לשורותיו טאלנטים נחשבים, וביניהם השף אבנר לסקין, שיפתח את מסעדת "רק היום", ואדי מזרחי, בוגר העונה השלישית של "מאסטר שף", שיפתח דוכן של אוכל בלקני ים תיכוני בשם מונו. אם נוסיף לזה את את שוק רוטשילד אלנבי, הקורם גם הוא עור וגידים, נראה שלא צפוי לנו מחסור בדוכני אוכל בשנים הקרובות.

>> לכל חדשות האוכל