דירות יקרות - מגדל מאייר ברוטשילד (צילום: הדמייה: Viewpoint)
שוק אוכל באחד המגדלים היוקרתיים בישראל | צילום: הדמייה: Viewpoint

עוד לא נרגענו מהפתיחה הרועשת של שרונה מרקט בתל אביב, וכבר אנחנו מחכים ומצפים לשוק אוכל חדש ומושקע לא פחות, שיקום בסמוך לחג הפסח הקרוב בקומת הקרקע הרחבה של בניין מאייר עצום הממדים על שדרות רוטשילד בתל אביב. השוק ייקרא "שוק רוטשילד-אלנבי" ומאחוריו עומדים מייסד טיב טעם קובי טרייביטש ושותפיו - מנכ"ל איקאה לשעבר שלומי גבאי ומנכ"ל טיב טעם לשעבר דובי שניידמן. 

בימים אלה עובדת השלישייה על ההרכב המדויק של דוכני השוק, במטרה להגיע לאיזון בין קמעונאות להסעדה ובין האווירות של הרחובות השונים באופיים שעליהם הוא נמצא - אלנבי ורוטשילד. "בחרנו לקרוא לשוק על שם הציר של הרחובות אלנבי ורוטשילד משום שזה מסמן את כל מה שאנחנו מתכננים לעשות כאן", מפרט טרייביטש. "רוטשילד נחשב לאזור יותר יוקרתי ומבוסס ואלנבי עדיין נחשב לרחוב עממי יותר. השוק שלנו עתיד לכלול 40-50 דוכנים שונים שבהם יימכרו בשרים, דגים, גבינות, ירקות ופירות ולצדם המון דוכנים של סטריט פוד עם מנות מדויקות".

עוד המון אוכל טוב אצלנו בפייסבוק

"לא רוצים רשתות, רוצים רעיונות טובים" 

הרכב הדוכנים נמצא אם כן בימים אלה במשא ומתן, וכך גם הרכב המסעדנים שייקחו חלק בפרויקט. טרייביטש מדגיש שהכיוון הוא אוכל רחוב מהיר ומקורי ופחות הסעדה פורמאלית, משום שדוכני השוק לא יתפרסו על שטח גדול, כך שמקום לשולחנות וכסאות לא יהיה והאכילה תתאפשר רק בישיבה על בר בצמוד לדוכן. סניפים של רשתות מזון, מבטיח טרייביטש, יישארו בחוץ. "מה שיותר מעניין אותנו זה אנשים עם רעיונות טובים שיש להם היום מסעדות והם מנוסים", הוא מסביר, "אני לא רוצה שיהיו כאן רשתות אלא מיזמים קולינריים עם מחויבות".

שרונה מרקט כניסה (צילום: Viewpoint,  יחסי ציבור )
לא מתכוון להתחרות בשרונה | צילום: Viewpoint, יחסי ציבור

ממש כמו שרונה מרקט, הממוקם לא הרחק משם, גם שוק רוטשילד-אלנבי ספג השראה משווקים מפורסמים בעולם כמו לה בוקרייה בברצלונה או איטלי בניו יורק, אבל טרייביטש מתעקש שלא תהיה בין השניים תחרות של ממש: "אני לא רואה את שרונה מרקט כמתחרה משום שהאזור של רוטשילד הוא אזור אחר בעיר. אנחנו לא צריכים להביא הנה קהל מבחוץ משום שיש כאן קהל ענק של קרוב ל-20 אלף איש שעובדים במשרדים בסביבה וצריכים לאכול ארוחת צהריים, ומעבר לזה יש כאן קהל גדול שמתגורר באזור ואליו נפנה גם מהכיוון הקמעונאי של רכישת מוצרי צריכה בסיסיים. רוטשילד הוא גם אזור בילוי לילי פעיל ואנחנו מתכוונים לערוך בשוק הופעות ואירועים כך שהוא יפעל גם אל תוך הלילה".

עוד באוכל טוב:

 

"גם בברצלונה יש עוד שווקים חוץ מלה בוקרייה" 

טרייביטש הוא איש עסקים שקשור מאוד לעולם הקולינריה הישראלי כבר שנים ארוכות. בעברו היה הבעלים של מסעדת לוטוס הסינית, הקים את הסניף הראשון של לאבורטוריו די פסטה, היה מהראשונים שהביאו לישראל גבינות מחו"ל, יינות מיוחדים ופירות ים וכמובן פתח מתחמי אוכל ענקיים כמו זה של טיב טעם בראשון לציון ולאחר מכן בנתניה. "כבר בשנת 2004, בלי לדעת יותר מדי מה אני עושה, פתחתי שווקים גדולים בישראל כמו החנות הענקית של טיב טעם בראשון לציון עם בית קפה, אוכל רחוב ובר בתוכה", הוא מספר. "השוק החדש שאני פותח היום במרכז תל אביב יהיה מקום באופי שלי, ואני בהחלט מקווה שהוא יצליח".

שוק רוטשילד-אלנבי חובר לשורה של שווקים גדולים בהשקעה של מיליונים שנפתחים בימים אלה. מלבד שרונה מרקט בתל אביב ושוק האיכרים החדש ברמת השרון, עתיד להיפתח לפעילות בחורף הקרוב גם שוק גדול ברמת החייל אותו תפעיל מיכל אנסקי, ובו ייקחו חלק שפים כמו אבנר לסקין, דיוויד פרנקל ויובל בן נריה. "כל הנושא של השווקים העירוניים שפותחים עכשיו בשרונה מרקט ובנמל תל אביב זה לדעתי סוג של התפתחות של המכולות והסופרים", מסביר טרייביטש, "זה תהליך אבולוציוני שמתרחש בכל העולם ועובר גם אלינו. בסך הכל, הגלגל כבר קיים ואיש לא ממציא שום דבר, גם בברצלונה יש עוד שני שווקים פעילים מלבד הבוקרייה".

שוק רוטשילד אלנבי. רוטשילד 34 - אלנבי 109, תל אביב. הפתיחה באפריל. 

>> לכל חדשות האוכל