גיל דהאן, השף שמוביל את המעדה הפופולרית וייס, הגיש היום (שלישי) מכתב התפטרות לבעלים במחאה על אי תשלום לעובדים ולספקים. דהאן הוביל את המסעדה התל אביבית מאז שנפתחה, במרץ 2021. השף הודה לצוות שעבד איתו ולספקים, ומסר: "בכדי להרגיש אמיתי, כן ונאמן לאמת שלי אני נאלץ בלב מאוד כבד לעזוב את וייס".

במכתב, שהעביר דהאן לאלכסנדר מולוג'נוב, המסעדן והבעלים של וייס, הודיע השף על התפטרותו וציין את הסיבות הבאות: "אי עמידה בתשלומים לספקים בזמן. פניות מרובות בנוגע לתשלומים למרות שאין בסמכותי לטפל בכך. דרישה להעלאת מחירים ללא שום בסיס אשר אינה תואמת את האג'נדה הניהולית שלי ואת ניהול המסעדה השוטף".

וייס - כיסוני פסטה (צילום: הדר רוזנברג)
כיסוני הפסטה של וייס | צילום: הדר רוזנברג

דהאן הבהיר כי יישאר בתפקידו הנוכחי ויוביל את המסעדה עד ל-21 בדצמבר, וזאת כדי לחפוף את מחליפו בתפקיד, וציין במכתבו כי יבקש "לקבל את כל הזכויות הסוציאליות שלי בשכר חודשי האחרון".

בהודעה שיפרסם השף והגיעה לידי N12, הוא הודה לעובדים וכתב: "לאורך כל 10 שנותיי במטבח תמיד ליווה אותי מצפן פנימי, אג'נדה ברורה שהלכה ונהיתה יותר ויותר ברורה. חינוך, אהבה, הקרבה והתמדה. דאגה לזולת ולסובבים, גם כשקל ובייחוד כשקשה. בכדי להרגיש אמיתי, כן ונאמן לאמת שלי אני נאלץ בלב מאוד כבד לעזוב את וייס".

תגובת המסעדה תפורסם לכשתתקבל.