בלזק אשדוד (צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק של המקום)
בלזק. לצוק איתן יש חלק גדול בסגירה | צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק של המקום

אחד הטוקבקים שחוזרים על עצמם במדורי האוכל הם אלה שמתרעמים על העיסוק הבלתי נגמר במסעדות במרכז הארץ, ובעיקר בתל אביב, וההתעלמות לכאורה מהפריפריה. למרבה הצער, המצב הנתון הוא שבמקביל לריבוי המסעדות התל אביבי האימתני קיים גם קושי גדול להפעיל מסעדה ברמה גבוהה מחוץ למרכז.

נתי שפריר, השף והבעלים של מסעדת בלזק - ביסטרו קלאסי ומוכר באשדוד - הוא אחד הקורבנות האחרונים של המצב הזה. אחרי 15 שנה החליט שפריר שהוא פשוט לא יכול להמשיך עוד, והודיע על סגירת המסעדה. 

בואו לקרוא מה עוד טעים בפייסבוק שלנו

"אחת הסיבות לסגירה היא כמובן המלחמה, צוק איתן", מסביר שפריר, "יש חודש שלם של עבודה שלא קיבלנו עליו עד היום שום פיצויים. אבל זה לא קשור רק למלחמה. זה תהליך של שינוי שאני עובר כבר כמה זמן. המסעדה כיום עובדת על 30 אחוז אשדודים, וזה גדל עם השנים, אבל אחרי כל כך הרבה זמן של פעילות מסעדה צריכה שיפוץ, או סידור ואני פשוט לא יכול להרשות את זה לעצמי".

בלזק אשדוד חוץ (צילום: מעמוד הפייסבוק של המסעדה)
מביא את המטבח של בלזק לרחובות- נתי שפריר | צילום: מעמוד הפייסבוק של המסעדה


עוד באוכל טוב:

אחרי הסגירה מתכנן שפריר לחבור לחנן אברמוביץ' ממסעדת פרסקו שברחובות לטובת מיזם מסעדני, שיתפשט בהמשך למתחם שרונה מרקט שבתל אביב. "התכנית היא לקחת את המטבח ואת חומרי הגלם המצוינים של בלזק לפרסקו, ובמרץ השנה לפתוח סניף של פרסקו גם בשרונה מרקט. נביא לשם גבינות ממחלבות בצפון ובדרום הארץ, נקניקים מהמפעל של אברמוביץ' ובירה שהוא מייצר שנקראת 'אחוזת בית', ונמכור שלל בשרי מעדנייה וכריכים משודרגים כמו כריך ממולא מוח על הפלנאצ'ה".

אז למרות העצב שבסגירה, שפריר מתכונן להמשיך הלאה במלוא המרץ. "איכשהו יצא שבאמת יש לי לאן להמשיך, ואני עושה דרך של מעבר מעצמאות ללהיות שכיר", הוא מסביר, "יש לי הרבה אנרגיה, אבל אני גם עצוב - כי בלזק באמת עשתה דרך ארוכה, ואספנו סביבנו עם השנים קהל לקוחות קבוע. אני מאוד מקווה שמישהו יבוא וימשיך את המסעדה במיקום שלה".

עד כמה קשה היום לקיים מסעדה בפריפריה?
"קשה להתקיים עם מסעדה יוקרתית בפריפריה. זה יוצר מצב מאוד חנוק. אבל בכל זאת יש לי תחושה שבעתיד בלזק תחזוק לאשדוד. גם אם בגלגול אחר". 

מי שרוצה להיפרד כראוי יכול לפקוד את בלזק במהלך חמשת השבועות הקרובים, שבהם ייערכו ערבי פרידה מיוחדים בהשתתפות שפים מקומיים, ערבי מחווה לקהל הלקוחות הקבועים והופעות שונות. ניתן להתעדכן בשלל האירועים בעמוד הפייסבוק של המסעדה.

>> כל חדשות האוכל