בראוניז שוקולד וקוקוס

אנחנו מתחילים עם המתכון הזה כי זה האחד שאנחנו הכנו החג, והתוצאה הייתה כל כך מרשימה וטעימה שאין לנו אלא להפציר בכם לנסות גם. שכבת השוקולד (עם קורנפלור במקום קמח) עשירה וחמאתית בקטע אחר, את שכבת הקוקוס הכפלנו, כדי שתהיה משמעותית יותר, והיא אומנם הייתה משמעותית ומושלמת, וגנאש השוקולד מלמעלה מזכיר שפסח או לא פסח - מדובר בשחיתות מענגת ואמיתית. מתכון של נטלי לוין.

>> למתכון: בראוניז שוקולד וקוקוס לפסח

>> מתכונים לפסח

>> רוצים לקבל את המתכונים הכי טובים של "אוכל טוב" למייל?

>> כל הקינוחים לפסח

בראוניז פרווה כשרים לפסח  (צילום: נטלי לוין, אוכל טוב)
זה אפילו נראה קצת בריא, לא? | צילום: נטלי לוין, אוכל טוב

בראוניז פרווה עם אגוזים

גם המתכון הזה שייך לעוגיו.נט, ולכן - אף שלא ניסינו אותו בעצמנו - אנחנו יכולים להבטיח שמדובר בהצלחה. כאן אין חמאה אלא שמן קוקוס (אנחנו רוצים קינוח פרווה, לא?), במקום הקמח יש כאן קורנפלור ושקדים טחונים, והאקסטרה פינוק הוא תוספת של כל מיני אגוזים וגרעינים, שאפילו מצליחים לשוות למעדן הזה שיק בריא. אז אנחנו לא יודעים כמה הוא באמת הבריא, אבל טעים זה בטוח.

>> למתכון: בראוניז פרווה לפסח

בראוניז לפסח (צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב)
הבראוניז של אביבה. פשוט בלי קמח | צילום: בני גם זו לטובה, אוכל טוב

בראוניז של אביבה

אביבה פיבקו התמודדה בעונה הראשונה של "מאסטר שף" (זוכרים?), ומאז שמור לה בליבנו ובבטננו מקום של כבוד. במתכון הזה היא מציעה בראוניז נהדרים ששום דבר לא מחליף בהם את הקמח - לבד מעוד קצת שוקולד, חמאה, סוכר ואגוזי מלך. לא תשמעו אותנו מתלוננים.

>> למתכון: בראוניז כשרים לפסח של אביבה פיבקו

בראוניז מרציפן, שוקולד וקוקוס

וזה מתכון של רות אוליבר, שאין בו שקדים או קמח שקדים אבל יש בו מרציפן (!), שעוזר ליצור בראוניז רכים, עשירים וטעימים טעימים. לחובבי הז'אנר.

>> למתכון: בראוניז מרציפן וקוקוס

עוגת בראוניז חגיגית עם קפה, שקדים וטראפלס (צילום: ענבל לביא, אוכל טוב)
עוגה עם לב של בראוני | צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

עוגת בראוניז חגיגית

 כאן כבר מדובר בעוגה של ממש - אבל הלב הפועם שלה הוא לב של בראוני. תשאלו את קרם הקפה ואת הטראפלס שלמעלה, הם יגידו לכם שלא היו רוצים לשבת על שום בסיס אחר. אפשר להבין אותם.

>> למתכון: עוגת בראוניז חגיגית

חג שמח!