בשבוע שעבר הכרנו את אפרת קסטין, שהצליחה לרגש את שופטי מאסטר שף (הערב, ראשון אחרי החדשות, קשת 12), ואת מיכל אנסקי במיוחד. היא חשפה במהלך האודישן שלה שהיא לא הגיעה לתוכנית רק כדי להתחרות בתחרות בישול, אלא גם כדי להודות באופן אישי לאנסקי על ההשראה והכוחות שנתנה לה, כמי שהתמודדה בעצמה עם משבר אישי במקביל לחשיפתה של השופטת על השיתוק ממנו היא סובלת. "גילו לי סרטן צוואר הרחם, ולצערי אני לא אוכל להביא עוד ילדים", חשפה קסטין באודישן, "רציתי להגיד לך מיכל באופן אישי שמאוד חיזקת אותי באותה תקופה, כי את לא הסתרת ודיברת על המשבר שלך".

אנסקי לא נשארה אדישה לדברים ששמעה מפי המתמודדת. "את אומרת לי תודה, אבל אני חייבת לשתף אותך בתחושות שלי", אמרה השופטת בהתרגשות, "לפעמים קשה לי לדבר או לצחוק כשכולם צוחקים ואני ישר מסתירה את הפה, וקשה לי לחשוב כל הזמן איך אני מצטלמת. הגיעה הקורונה וכולנו עם מסכות, היה לי נוח מאוד להתחבא ועשיתי בחירה להמשיך כי החיים ממשיכים. אני רוצה להגיד לך שאת נמצאת במקום מהמם, כי את רואה בשבר שלך את האדמה נפערת ומקום לצמוח מתוכו ולא מתקרבנת, לא אומרת 'למה זה קורה לי?' ולא שוקעת בדיכאון. כשאני רואה אותך כאן, זה בעצם מחזק אותי ואני רוצה לומר לך תודה ואני מחזקת אותך".

הבוקר (ראשון) בשיחה עם ניב רסקין בחדשות הבוקר הודתה קסטין עד כמה השופטת האהובה נתנה לה מקור השראה להתמודדות עם הקושי שלה. "ברגע שמיכל חשפה את הסיפור שלה באותו זמן שאני חוויתי את המשבר שלי וזה מאוד העצים אותי", אמרה קסטין, "היא בקלות הייתה יכולה לבחור לרדת מהמסכים, שלא יראו אותה בטלוויזיה ולהסתתר והיא בחרה לעשות את ההפך".

"זה נתן לי את הכוח והאומץ להגיד 'אוקי, אני חווה משבר כלשהו עכשיו ואני מאמינה שאם מיכל שהיא פרסונה שנמצאת בטלוויזיה יוצאת עם זה החוצה, היא מדברת על זה ומחזקת אנשים", הוסיפה קסטין, "אני מאוד מעריכה אותה, בתור מי שהיא ובתור מה שהיא עשתה ועושה".

אילו תגובות קיבלת בעקבות הסיפור שלך?

"קיבלתי תגובות מאוד טובות, שהיה מרגש ושאני אמיצה".