היא כמעט הצליחה להיות האישה היחידה בגמר "מאסטר שף", אבל ברגע שויקטוריה גוברמן שמעה שמאיר אדוני נכנס למטבח כבר הייתה לה תחושה שכאן החלום נעצר. "אני אופה בדרך כלל אבל זאת הייתה רמה מאוד גבוהה, ברגע שהתחילה המשימה הלכתי לאיבוד", היא משחזרת את הלחץ שכל המתוק מסביב הביא איתו, "הביאו לנו מתכון כל כך מסובך עם המון עמודים, ולי בכלל יש הפרעות קשב חמורות".

למרות הקושי במשימת הקונדיטוריה, ההדחה עדיין הצליחה להפתיע את גוברמן. "ככל שהתקדמתי בשלבים היה לי יותר תיאבון לנצח. נשארתי האישה היחידה והרגשתי מחוייבות להיות הייצוג הנשי בגמר, נלחמתי בשיניים אבל זאת פשוט לא הייתה משימה בשבילי".

מה הרגשת ברגע ההדחה?
"בעיקר סוג של פספוס אבל שמחתי שבכלל הייתה לי אפשרות להגיע לשלב הזה. אני משתדלת תמיד לראות את חצי הכוס המלאה, תפסתי מקום בנבחרת והייתי אחד מ-14 האנשים שבישלו הכי טוב בתכנית. הייתי האישה שהגיעה הכי רחוק, ועוד בתחילת העונה הקבוצה של הבנות נחשבה לחזקה יותר מאשר הבנים".

ויקטוריה גוברמן
צילום: אבישי פינקלשטיין

כשהיא שמה את ההשתתפות בתכנית באותה רשימה עם צניחה חופשית והלידות של הילדים, נראה שויקטוריה גוברמן לא תשכח את החוויה ב"מאסטר שף" כל כך מהר. בניגוד למתמודדים אחרים שיודעים לדקלם כל משימה ששודרה בעונות הקודמות, היא דווקא הגיעה לתוכנית עם ידע בסיסי בלבד שאולי גם שיחק לטובתה. "אני אדם מאוד עסוק שלא נח לרגע ולא חרשתי על כל הפרקים", היא ממהרת להבהיר, "כל משימה שהיו מביאים לנו הפתיעה אותי מחדש, כי לא באמת הכרתי ולא ידעתי למה לצפות לא ידעתי לאן אני נכנסת".

משהו השתנה בבישול שלך בעקבות התוכנית?
"ברור. כשראיתי את הרמה של האנשים מסביבי, כבר תוך כדי התחרות הייתי חייבת לשדרג את עצמי. הייתי אוספת רעיונות ועוברת עליהם לפני המשימות כדי לשדרג את המנות שלי. למרות התחרות, לא השוויתי את עצמי לאחרים ונהניתי ממה שאני עושה".

ויקטוריה גוברמן
צילום: אבישי פינקלשטיין

>> בואו להציץ למטבחים של מודחי "מאסטר שף"

על מסך הטלוויזיה ראינו מתמודדת שנהנתה מכל רגע, ולא מפספסת שום הזדמנות לטעום את המנות שיצאו מהתנור, אבל מאחורי הקלעים מסתבר שויקטוריה גוברמן כמעט וויתרה על ההזדמנות. "ברגע האחרון כמעט התחרטתי, פחדתי לעשות את זה", היא מספרת. כסוכנת נסיעות ללקוחות שחלקם נמנים עם האלפיון העליון, גוברמן חששה שההשתתפות בתוכנית תפגע בקריירה שלה. התמיכה מהבית והלקוחות שפירגנו הם אלו שלבסוף הכריעו: "בעלי תמך בי באופן מלא ונתן לי גב. הוא זה שדחף אותי קדימה ואמר שאני מסוגלת לעשות את זה. הלקוחות במשרד מאוד פירגנו לי, הבינו שאני הולכת לעשות משהו שלא קשור לתחום ועדיין יהיה מי שיטפל בהם כמו שצריך".

בסופו של דבר את מרגישה שעשית את הבחירה הנכונה?
"ההשתתפות ב'מאסטר שף' הוציאה אותי קצת מהלחץ של החיים והעבודה, מאוד נהניתי מההפסקה הזאת. הגעתי לנקודה בחיים שהרגשתי שזה הזמן הנכון לעשות משהו בשבילי. אני גורם מאוד פעיל במשרד, וראיתי שהצוות בעבודה תיפקד מצוין גם בלעדיי. רוב הלקוחות שלי מחו"ל, וגם הם עקבו אחרי ההתקדמות שלי בתכנית. היום הם כבר שואלים אותי מתי אני מכינה להם ארוחה ורק אחר כך מדברים על עבודה".

ויקטוריה מאסטר שף, סלון
צילום: אבישי פינקלשטיין

"אני לא נובורישית, יש לי מוסר עבודה גבוה" 

אמנם קלישאות כמו "משקפיים ורודים" ו"להסתכל על חצי הכוס המלאה" הן לא לא עוד סיסמה בשבילה, אבל גוברמן למדה מהר מאוד שלחשיפה התקשורתית יש גם מחיר, ולפעמים הוא כבד. נראה שהנושא הרגיש ביותר הוא מקום המגורים, שעבור לא מעט אנשים מהווה גם סמל סטטוס: "הייתי מורידה את המילים כפר שמריהו מכל מקום אפשרי, זה שם אותי במקום שאנשים חושבים עליי אחרת, וזה ממש לא נכון".

מפריע לך שמקטלגים אותך כמתמודדת העשירה מכפר שמריהו?
"אני לא רוצה שאנשים יחשבו שאני סוג של נובורישית. את כל מה שהשגתי בחיים עשיתי בידיים שלי, אני אדם מאוד חרוץ ויש לי מוסר עבודה מאוד גבוה. אני עובדת מגיל 14, ובתור סוכנת נסיעות יש רק בודדים במדינה שהגיעו לרמה שאני נמצאת בה. אני לא קוראת את התגובות שכותבים עליי, אבל אנשים מסביבי מספרים לי".

ויקטוריה גוברמן
"הייתי מורידה את המילים כפר שמריהו" | צילום: אבישי פינקלשטיין

ונתקלת גם בתגובות ברחוב?
"פעם אחת מישהי עצרה אותי ברחוב, התנפלה עליי והאשימה אותי שבגללי סיון עמר הודחה מהנבחרת. פשוט חיבקתי אותה ואז היא חייכה אליי בחזרה, בסוף הצלחתי לרכך אותה".

גם לילדיה לקח זמן לעכל את מעמד הסלב החדש של אמם. בהתחלה הם עוד חשבו שאמא קצת עושה פאדיחות בטלוויזיה, אבל אז הגיעו החברים מבית הספר וביקשו סלפי. גם עכשיו אחרי ההדחה המאכזבת, מי שמעולם לא לקחה את עצמה ברצינות בתחום הבישול וכמעט ביטלה את ההשתתפות ב"מאסטר שף", הייתה חוזרת על כל החוויה הזאת מההתחלה. "היום לא הייתי מתלבטת אפילו לרגע, אני גאה בדרך שעשיתי בתכנית והיה לי כל כך כיף", מסכמת גוברמן את אחת מהתקופות החשובות ברזומה שלה. 

יש לך הימור מי יזכה השנה?
"אני מאוד מחוברת לאוכל של אדי והיחס שלו למנות. עמיחי הוא מאוד מעניין וסוג של אמן, אבל אני לא מחוברת לאוכל שלו. הוא יודע את זה, אני אומרת לו בפנים והוא מת עליי כשאני אומרת את זה".

>>אביב גפן ואייל גולן מחפשים אתכם לתכנית חדשה! הירשמו עכשיו לתוכניות של קשת 12

"מאסטר שף": אירוע חצי הגמר ישודר ברביעי ב-21:00 בקשת, ערוץ 12