אחד הדברים שחובבי אוכל חולמים עליהם הוא לפגוש באופן אישי את השפים האהובים עליהם, להכיר אותם כבני אדם, לראות אותם מבשלים במגרש הביתי שלהם ולקבל הצצה קטנה אל החיים שלהם. פרויקט Casa S. Pellegrino מאפשר לכם בפעם הראשונה לעשות בדיוק את זה. לראשונה, חמישה שפים ישראלים יפתחו את ביתם ויארחו סועדים לארוחה בת 7 מנות, במטבח האישי שלהם.

>> לרכישת הארוחות

בשנים האחרונות כולנו הפכנו לפודיז. בזכות התרבות תוכניות האוכל על המסך כולם כבר יודעים מה זה ביף וולינגטון, סשימי או ריזוטו ומגלים עניין רב באוכל ובישולים. ברשתות השיווק אפשר למצוא היום הרבה יותר חומרי גלם מבעבר, מחומרי גלם להכנת סושי מושלם בבית, דרך גבינות מכל העולם ועוד חומרי גלם אקזוטיים שפעם היה ניתן לפגוש רק בביקורים בחו"ל. את מעט הדברים שעוד אי אפשר להשיג בארץ למדנו להביא מחו"ל במזוודה או להזמין בקלות יחסית באינטרנט.

חוץ מתוכניות הבישול שלימדו את כולנו שמתכונים כבר לא חייבים להיות סוד משפחתי שעובר בירושה, גם פריחתן של הרשתות החברתיות הפכה את האוכל לכוכב העיקרי של היום. כולנו רואים מדי יום מה החברים שלנו בישלו ובאילו מסעדות הם אכלו. אנחנו נשארים מעודכנים בכל הטרנדים החדשים בתחום האוכל וזה כבר לא מוזר לראות אנשים נעמדים על כסאותיהם במסעדה בשביל להשיג את הזווית הטובה ביותר של המנה שתכף תעלה לאינסטגרם ותגרוף לייקים.

צילום אוכל (צילום: Shutterstock)
תמונה או שזה לא קרה | צילום: Shutterstock

בזכות הרשתות החברתיות קמו בעולם גם דרכים שונות לאכול מנות מעניינות לאו דווקא במסעדה. הטרנד התחיל כבר לפני כמה שנים, עם שפים שהיו מקיימים ארוחות פרטיות בבית למי שהיה מוכן לשלם סכומים לא קטנים, אבל באמת פרץ בזכות יוזמות כמו EATWITH, שבה בשלנים מכל העולם מבשלים בביתם ארוחות לקבוצות של סועדים. בארוחות האלה, שהן גם אירוע חברתי, מכירים עוד פודיז ואפשר לצפות בתהליך הכנת האוכל, להיות שותפים לחוויה, ולהעביר ערב שהוא יותר מרק הזמנה של מנות מתפריט.

יחד עם זאת, השפים המוכרים של המסעדות הגדולות הם עדיין הסטארים הראשיים של התחום. הפריצה של האוכל אל כל תחומי חיינו, מהטלפון הנייד ועד מסכי הטלוויזיה שלנו, רק העצימה את מעמד הכוכבות שלהם, וחלקם הפכו לסלבס אהובים לא פחות מכוכבי טלוויזיה אחרים. אנחנו באים למסעדות שלהם, קוראים עליהם ובעיקר עוקבים אחריהם ברשתות החברתיות.

כל ארוחה במסעדת שף היא סוג של ביקור במטבח הפרטי שלו: תצוגת תכלית של הטעמים וחומרי הגלם שאותם הוא אוהב ומהם הוא מושפע – והכל בביצוע ששואף לשלמות. הכל טוב ויפה, אבל הפעם אנחנו לא מדברים על עסקי ה"סוג של", אלא על הדבר האמיתי: על הזדמנות לטעום את האוכל שהשפים המוערכים בישראל מכינים 100% בעצמם - ולעצמם.

"שדרוג וטאץ' נוסף כשמארחים זה משהו שבולט בכל הפרטים: לכל מארח ואורח ברור שיש הבדל משמעותי בין לשים בקבוק סודה על שולחן ארוחת הערב לבין ההרגשה והווייב שמתקבלים כשמשדרגים אותו לבקבוק של סן פלגרינו, בדיוק מאותו המדף באותו הסופר", אומר השף שאול בן אדרת.

השף אוראל קמחי (פופינה), שיארח בביתו שמושב בית נחמיה, מספר על הקו שהנחה אותו ביצירת הארוחה: "יש דיאלוג בלתי פוסק בין האוכל שלי בפופינה לבין האוכל שאני מגיש לילדים ולאשתי בבית. מנות וטעמים מהמסעדה – כמו הלחמניות המאודות שלנו – מגיעים למטבח הפרטי שלי, ולהפך: השראות ממנות שאני מכין בבית נוחתות במסעדה". בארוחה הביתית שיכין יתבססו המנות על המרחב שבין הטאבון הביתי של קמחי, שיחליף את תנור המסעדה, לבין מנגל הפחמים שבחצר שישמש במקום משטחי הגריל של פופינה.

>> לרכישת הארוחות

  

שאול בן אדרת קאסה פלגרינו (צילום: אמיר מנחם, יחסי ציבור)
צריך לדעת איך לשדרג ארוחה | צילום: אמיר מנחם, יחסי ציבור

סן פלגרינו הוא החיבור המושלם בין הקהל לשפים. אחרי פרויקט השף הצעיר שלהם ומתן חסות למדריך מישלן, פרויקט Casa S. Pellegrin הוא הדבר הבא בתרבות הקולינרית. הפרויקט יאפשר לכל מי שירצה להכיר את השפים האהובים עליו לעומק. לא רק שהם יבשלו עבורכם ארוחה עם 7 מנות, הם גם יעשו את זה בביתם הפרטי. האירוח האישי הזה יספק הזדמנות חד פעמית להציץ לבתים של השפים אוראל קמחי ממסעדת פופינה, דיוויד פרנקל ממסעדת פרונטו, יובל בן נריה ממסעדות טאיזו ויא-פאן, שאול בן אדרת מהמסעדות התרנגול הכחול, מר וגברת לי וקימל בגלבוע ושף מאיר אדוני ממסעדות בלו סקיי, לומינה, דוניא ונור. לא הרבה אנשים זוכים להצצה האינטימית הזו אל המטבח הפרטי שלהם, אך משתתפי הארוחות האלה יזכו גם לקבל מהשפים טיפים לבישול ואירוח, לשאול אותם שאלות ולהכיר את האנשים שמאחורי המסעדות האהובות עליהם.