1. ראשית, הקפידו לקנות עוף טרי ולא קפוא. עוף טרי יאפשר לכם לבחון את המראה, המרקם והריח ביתר קלות ולזהות אם העוף שמולכם מקולקל.

2. אם אתם בכל זאת רוכשים עוף קפוא, חפשו סימנים להקפאה שחורגת מגבולות הסביר בדמות שכבות קרח עבות ולא טבעיות או סימני צריבת קיפאון על עור העוף. מצאתם? אל תקנו.

3. שינוי בצבע העוף עלול להעיד על עוף מקולקל. בשר עוף טרי יהיה בעל צבע ורדרד, בהיר ומבריק, והחלק השומני שלו יהיה בעל צבע לבן. אם בשר העוף הופך דהוי, אפרפר וירקרק, או אם על העור מתחילות להיווצר נקודות צהובות - סימן שהעוף לא טרי.

4. ניתן לזהות עוף טרי גם לפי המרקם המוצק והקפיצי שלו. אם כשאתם נוגעים בעוף אתם מרגישים שהוא איבד מתחושת הטריות המוצקה שלו, ובעיקר אם הוא מרגיש דביק, זהו בהחלט סימן לא טוב. עוף טרי וטוב אמור להיות לח וחלק.

5. סמכו על חוש הריח שלכם. לעוף טרי כמעט שאין ריח. עוף שאינו טרי יהיה בעל ריח חזק, חמצמץ וחריף, ובמקרים של קלקול מתקדם אפילו עם ריח של אמוניה. אם אתם לא בטוחים, הרתיחו את העוף לפני השימוש - בזמן הבישול ניתן לזהות ריחות חמוצים שעולים. אם יש חשש, אפילו הכי קל, אל תיקחו סיכון וסמכו על החושים שלכם.

עוד באוכל טוב:

ארקוס – פירוק עוף (תמונת AVI: רועי ברקוביץ', אוכל טוב)
אם אתם לא בטוחים, הרתיחו את העוף לפני השימוש | תמונת AVI: רועי ברקוביץ', אוכל טוב

6. טעמים חמוצים מדי (או שונים מהמוכר והטוב) אחרי בישול מרמזים על עוף מקולקל. גם כאן, סמכו על החושים שלכם.

7. חשוב להדגיש: בשוק הבשר הישראלי אנו לומדים פעם אחר פעם שאין דבר כזה זול וטוב. עוף שנמכר במחיר לא הגיוני הוא כנראה לא איכותי, ולרוב, חוץ ממבצעי קידום יוצאי דופן, לא תמצאו בתחום הזה מציאות קיצוניות.

8. לבסוף, הטיפ שתמיד חוזר על עצמו: הדרך הטובה והבטוחה ביותר לא ליפול עם עוף או בשר מקולקלים היא פשוט למצוא קצב קבוע וטוב שניתן לסמוך עליו.

>> והנה כל הטיפים לזיהוי בשר מקולקל

מעדניית דלישס ידועה זה שנים רבות כמקדש לאוהבי בשר איכותי. הבשר של דלישס הוא בשר טרי מקומי המיושן ברמה אופטימלית, ולצד הקצבייה פועלת מעדנייה המוכרת דליקטסים וגם אוכל מוכן לקחת הביתה.

דלישס. ראול ולנברג 18, מתחם CU, רמת החייל תל אביב. 03-6491122