סלט ברוקולי

מדובר באחד הסלטים שאנחנו הכי אוהבים להכין כשיש אורחים צמחוניים שמגיעים אלינו לארוחה, אבל לא רק. זה סלט שתמיד מחדש כי לא הרבה אנשים אוכלים ברוקולי מבלי לבשל או לאדות אותו קודם, ובמקרה הזה אין שום צורך בכך. הסלט שמתקבל הוא פריך ורענן - ואם משום מה מרתיע אתכם השימוש במיונז - תמיד אפשר להחליף ליוגורט או שמנת חמוצה. 

>> למתכון: סלט ברוקולי טרי וחמוציות

סלט ברוקולי טרי (צילום: ElenaFabbrili, Istock)
סלט ברוקולי טרי | צילום: ElenaFabbrili, Istock

תבשיל כרובית ונבטוטים

כרובית היא מהירקות האלה שבאים טוב בכל ארוחה וכיפיים לאכילה כמעט בכל צורה - מטוגנת, מוקרמת, אפויה, מאודה, בטמפורה או בלי. את המנה הזאת גילינו כמעט במקרה באחד מאלתורי ארוחות הצהריים שלנו ומאז היא נכנסה לפנתיאון הביתי. וחוץ מזה שהיא טעימה ופשוטה, היא גם בריאה, וזה לא שילוב שניתן לסרב לו.

>> למתכון: תבשיל כרובית ונבטוטים מאולתר

כרובית ונבטוטים (צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב)
כרובית ונבטוטים | צילום: דנה בר-אל שוורץ, אוכל טוב

קיצ'רי

החלק הכי "קשה" בהכנת המתכון הזה הוא שטיפת האורז והעדשים עד שהמים ייצאו שקופים ולא עכורים, עד כדי כך היא לא מסובכת או תובענית. בכלליות זאת יכולה להיות תוספת מעולה למנה עיקרית של דג/עוף/קציצות/צלי וכו', אבל היא גם עומדת לחלוטין בזכות עצמה כמנה עיקרית טבעונית ומקור טוב וטעים לחלבון שלא מן החי. אנחנו לפעמים מוסיפים לה מעט טחינה, ואם אתם רוצים אותה צמחונית ולא טבעונית - אפשר גם במקרה הזה להוסיף יוגורט או שמנת חמוצה.

>> למתכון: קיצ'רי

קיצ'רי (צילום: אסף אמברם, אוכל טוב)
קיצ'רי | צילום: אסף אמברם, אוכל טוב

גלידת שוקו בננה

שימו לב שהבננות במתכון דורשות הקפאה מראש, אז תדאגו לזרוק אותן למקפיא מבעוד מועד. הבננות קפואות? יופי, עכשיו כל מה שיש לכם לעשות זה לטחון אותן במעבד מזון עם סילאן וקקאו עד לקבלת מרקם טוב וקרמי. מעל מוסיפים קצת שוקולד צריר קצוץ/מגורר ויש לכם גלידה ביתית בלי תוספת סוכר, בלי מייצבים או משמרים וכמובן שבלי חלב. מומלץ להכין ממש לפני ההגשה.

>> למתכון: גלידת שוקו בננה ביתית ומהירה

גלידה שוקו בננה (צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב)
גלידה שוקו בננה | צילום: אפיק גבאי, אוכל טוב