גווינית' פאלטרו (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
אחראית, בעלת ראש גדול. המלצות יינתנו על פי דרישה | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

מחפשת משרה חלקית

ימים לא קלים עוברים על גווינית' פאלטרו. לא רק שהיא בריב היסטרי עם מרתה סטיוארט, אלא שגם לא קיבלו אותה לעבודה. מתברר שהגברת ניסתה להתקבל מתישהו בשנה האחרונה ליאהו אוכל, מכל סיבה שלא תהיה. נכון, היא הוציאה ספרי בישול רבי מכר ויש לה אתר לייף סטייל פופולרי, אבל כפי שריכלו באינטרנט, מריסה מאייר המנכ"לית הקשוחה של יאהו העדיפה לקבל לעבודה מישהו עם תואר ראשון ולא עם פסלון אוסקר.

העובדה שפאלטרו ניסתה להתקבל לשם זה קצת כמו שאפרת גוש תנסה להתקבל לעבוד באוכל טוב. חוץ מזה, בתור מישהי שעשתה תואר ראשון בתקשורת וניהול, שזה רמה אחת מעל לעשות תואר ב-BA כללי, אני פתאום מרגישה שלא עשיתי את התואר הקיקיוני שלי ללא סיבה. נתראה במיונים למרתהסטיוארט.קום גוויני. 

>> 100 אלף חברים לא טועים - בואו גם אתם להיות חברים שלנו בפייסבוק

בייקון בשמן עמוקאם מעולם לא נתקלתם בשם פאולה דין, אנסה להסביר לכם את האישה והתופעה בפסקה וחצי: דין, בשלנית אמריקאית עם ספרי בישול רבי מכר ותכניות בישול בערוץ האוכל נראית בדיוק כמו השכנה הדרומית שמעולם לא הייתה לכם - חייכנית, שמנמנה, עם מבטא כבד, שמכינה מתכונים עתירי שומן וסוכר. תחשבו קרין גורן, רק עם המון חמאה ובייקון בתוך שמן עמוק. המתכונים שלה מעולם לא נחשבו בריאים, אבל רק בשנתיים האחרונות השם שלה נקשר בכמה שערוריות: הראשונה קרתה לפני שנתיים כאשר הפכה לדוברת של חברת תרופות המייצרת תרופה נגד סכרת. באותו הזמן דלפה לתקשורת העובדה שדין בעצמה חולת סוכרת, בעוד היא בעצמה המשיכה לקדם מתכונים עתירי שומן וסוכר שעלולים לגרום לסכרת ולמחלות אחרות. אין צורך לציין שהציבור האמריקאי זעם.

השערורייה השנייה של דין קרתה בשנה שעברה, בה המזג הדרומי האמיתי שלה התגלה. מתברר שהאישה הייתה נוהגת להגיד את מילת ה-N הגזענית לא מעט (גם לעובדים שלה), ואפילו ארגנה חתונה בסגנון תקופת העבדות. אם יש דבר שהאמריקאים אוהבים פחות מחוסר שקיפות, זו גזענות. המפרסמים החלו להתנער ממנה אחד אחרי השני והיא אף פוטרה מערוץ האוכל.

אבל למרות כל אלו, העולם הפאולה דיני ממשיך להתקיים, עם המעריצים שלה והמתכונים שלה והגלאנץ הדרומי הזה. אגב, אני לא מצליחה להבין אם הסרטון הנ"ל זה הקדימון האמיתי לספיישל כריסמס שלה, או הפארודיה של סאטרדיי נייט לייב.

ממלכת חורף אמיתית

לעורך של מגזין האוכל האמריקאי "לאקי פיץ'", כריס יינג, יש פטיש מטורף לכריסמס. אז הוא נסע לשוודיה, איפה שהחורף קצת יותר רציני מאשר דרום קליפורניה, טעם גלוג, שכשך בשלג, בילה עם השף האופנתי מגנוס נילסן ובגדול – עשה חיים. הנה החלק הראשון:

לחלק השני | לחלק השלישי.

ג'אנק פוד רנסאנס (צילום: Rebecca Rütten)
גבינה על בצק, טכניקה מעורבת | צילום: Rebecca Rütten

ציורי שמן ושומן טראנס

אם בתקופת הרנסאנס היה מקובל לצייר גברים ונשים עטויים בבדים ומחזיקים חפצים ביד, למה שלא להשליך את זה על המאה ה-21 וג'אנק פוד? האמנית רבקה ריטן (Rebecca Rütten) צילמה כמה פורטרטים כאלו לצד טבע דומם של ג'אנק פוד.

ועוד יותר קטנים:

הנה 25 דברים שאולי לא ידעתם על אנתוני בורדיין. אזהרה חמורה לקריאה: האיש אוהב חתולים יותר מכלבים. הוא מת בשבילי.

פיצה 3 גבינות, מכירים? קבלו: פיצה 99 גבינות.

הבמאי והשחקן ג'ון פאברו ממשיך לסחוט את הלימון שנקרא "שף" (הסרט שלו מהשנה האחרונה) ופותח ביחד עם השף רוי צ'וי, היועץ הקולינרי של הסרט, משאית אוכל ניידת שתמכור, איך לא, כריכי קובנס.

איך עיוורים מבשלים? יש להם את הדרכים שלהם.

ולסיום, רוח החג:

עוגיית כריסמס גיף (צילום: giphy)
חג שמח | צילום: giphy
>> בפעם הקודמת למדנו על הסוכרייה של בריטני ספירס