ארטישוק ירושלמי (צילום: Dmitry Knorre, Istock)
ארטישוק ירושלמי | צילום: Dmitry Knorre, Istock

לא רק שמות של סרטים זרים משתבשים להם בתרגום לעברית, גם לירקות זה קורה. כך למשל מסתבר שהארטישוק הירושלמי הוא לא באמת ארטישוק, ובטח שלא ירושלמי. מדובר בזן של חמנייה, שטעם הפקעת שלה מזכיר במעט את הארטישוק. עיר הבירה השתרבבה לשם בזכות שיבוש של המילה Girasole, שפירושה חמנייה באיטלקית.

פקעות הארטישוק הירושלמי נראות כמו שורש זנגביל, דומות במרקמן לתפוח אדמה וטעמן מתקתק ומעט אגוזי. אם זו הפעם הראשונה שאתם אוכלים ארטישוק ירושלמי אל תגזימו בכמות, שכן הפחמימה המצויה בארטישוק עלולה לגרום לגזים.

מכיוון שעכשיו זו העונה המושלמת ליהנות מירק השורש הזה, קיבצנו עבורכם את מיטב מתכוני הארטישוק הירושלמי:

סלט תפוחים וארטישוק ירושלמי

שילוב חמצמץ-מתקתק בין תפוחי עץ ירוקים, ארטישוק ירושלמי ורוטב על בסיס חומץ ודבש. התוצאה היא סלט שכיף לאכול, ומתכון שכדאי לגזור ולשמור לארוחת ראש השנה.

מתכון: סלט תפוחים וארטישוק ירושלמי

סלט פוּל ירוק וארטישוק ירושלמי

מנה צבעונית, מרעננת ומשביעה שמשלבת גם גזר, בצל, עגבניות שרי וצנונית. כל הטוּב הזה יכול להיות על הצלחת שלכם בתוך רבע שעה של עבודה או פחות. מתכון מעולה למי שמערכת העיכול שלו מקבלת באהבה פוּל וארטישוק ירושלמי.

מתכון: סלט פול ירוק וארטישוק ירושלמי

דגים אפויים עם ארטישוק ירושלמי וירקות ירוקים (תמונת AVI: עדי רם, אהרוני מבשל לחברים)
דג עם ארטישוק ירושלמי | תמונת AVI: עדי רם, אהרוני מבשל לחברים

"צלי" ארטישוק ירושלמי בתערובת ראס אל חנות

זה הזמן לפתוח את ארון התבלינים ולשלב טעמים. הנה לפניכם תוספת צמחונית מנצחת שיכולה ללוות בכיף גם צלי בשר וגם מנות צמחוניות. תערובת הטעמים הדומיננטית שב"צלי" הארטישוק הזה, נותנת למנה נופך בשרי.

מתכון: צלי ארטישוק ירושלמי בתערובת ראס אל חנות

קונפי ארטישוק ירושלמי

המושג "קונפי" משמש בין היתר לתיאור בישול איטי בשומן של ירקות שונים, בעיקר ירקות שורש. וזה בדיוק מה שהמתכון הבא מלמד אתכם לעשות. כל מה שאתם צריכים זה קצת שמן זית, שיני שום וקמצוץ צ'ילי גרוס. התוצאה: תוספת פשוטה ורכה בטעם גן עדן.

מתכון: קונפי ארטישוק ירושלמי

סופריטו ארטישוק ירושלמי ובשר בקר

אם כבר שם הירק שובש והגיע לעיר הקודש, מן הראוי שיהיה כאן גם מתכון ספרדי-ירושלמי ראוי לשמו. מדובר בתבשיל קדרה עשיר וטעים, על טהרת בשר בקר וארטישוק ירושלמי. זה מסוג המתכונים שאסור לפסול גם כשחם נורא בחוץ, כי הטעם מושלם (וגם ככה יש מזגן בבית).

מתכון: סופריטו ארטישוק ובשר בקר

סופריטו, ישראל אהרוני, גברי בנאי (תמונת AVI: דרך אוכל, דרך האוכל 1)
הארטישוק לא ירושלמי, הסופריטו כן | תמונת AVI: דרך אוכל, דרך האוכל 1

תבשיל מהיר של ארטישוק ירושלמי

אם אתם אוהבים חלב קוקוס – המנה הזו נולדה בדיוק בשבילכם. ומכיוון שרשימת המרכיבים קצרה במיוחד וההכנה לא לוקחת יותר מ-20 דקות, אין לכם שום סיבה לדחות את הכנתה ליום אחר. כי למה לאכול מחר את מה שאפשר לאכול גם היום?

מתכון: תבשיל מהיר של ארטישוק ירושלמי

ארטישוק ירושלמי (צילום: MarkFGD, Istock)
דומה קצת לג'ינג'ר. ארטישוק ירושלמי | צילום: MarkFGD, Istock
קציצות טלה בארטישוק ירושלמי ולימון כבוש

זו מנה שתתאים למי שאוהב את הארטישוק הירושלמי לא בתור הכוכב הראשי של הארוחה, אלא בתור ליווי למנת בשר עסיסית. תערובת התבלינים המיוחדת והלימון הכבוש הופכים את הקציצות האלה ליצירת מופת.

מתכון: קציצות טלה בארטישוק ירושלמי ולימון כבוש

קסואלת עוף וארטישוק ירושלמי

שילוב נפלא בין עוף לירק השורש שמככב בכתבה הזו. כשהארטישוק הירושלמי מלווה בתערובת עשבי תיבול, בצלים, סילאן, יין לבן ועוד הרבה דברים טובים – מתקבלת מנה שאי אפשר להתאכזב ממנה.

מתכון: קסואלת עוף וארטישוק ירושלמי