עובדים עם בשר טוב
הסוד למנגל מושלם הוא לעבוד עם בשר ישראלי איכותי. כל קצב יידע לעזור לכם לבחור את נתח הבקר הישראלי הטרי המתאים ביותר לצרכים שלכם.

מגיעים מוכנים
את כל ההכנות למנגל עושים בבית: מרינדות, סלטים, תיבולים, ערבובים ורטבים. כשאתם מגיעים למנגל צריך רק לצלות את הבשר והירקות, לא להתעסק בעוד דברים. אם מכינים קציצות או קבבים (ראו מתכון עראייס) - גם אותם מכינים מראש.

מרינדות
לא משנה איזה מרינדה אתם מכינים לבקר הישראלי הטרי שלכם, חשוב לתת לקופסה שבה משרים ניעור כל כמה שעות, כדי לוודא פיזור אחיד של הטעמים. אם נשארה מרינדה בקופסה כדאי ורצוי להבריש אותה על הנתחים במהלך הצלייה.

שיפודים
עדיף להשתמש בשיפודי ברזל גדולים, שנוחים להפיכה ומחזיקים כמות גדולה של בשר. אם משתמשים בשיפודי עץ, כדאי להשרות אותם במים לפני שמתחילים לשפד. כמו כן, כדי להיות בטוחים שלא יישרף, כדאי לעטוף ברדיד אלומיניום את החלק שאין עליו בשר.

דרגות חום שונות
לרוב, כשמכינים מנגל מפזרים שכבה אחידה של גחלים, שמייצרת חום אחיד בעוצמתו. אבל מה עושים כשלא כל הנתחים זקוקים לאותה מידת חום? כדאי להקצות אזור עם פחות גחלים, שיצלה את הבשר בחום בינוני – זה טוב לרוסטביף, לנתחים גדולים או לשיפודים עבים, כאלו שיישרפו אם תשאירו אותם על החלק הכי חם של המנגל.

נתח ששווה להכיר: נתח קצבים
נתח עסיסי של בקר ישראלי טרי שמגיע מאזור הסרעפת, נקרא כך מכיוון שזה הנתח שנהגו הקצבים לשמור לעצמם. זהו נתח מלא בטעם, שממש כדאי להכין על שיפודים. חשוב לבשל אותו עד דרגת מדיום לכל היותר כדי שיישאר עסיסי.