זה נראה כמו שניצל ביתי רגיל, אבל למעשה זהו שניצל תירס ביתי עם קמח תירס, גרגירי תירס שלמים וגרגירי תירס טחונים ועוף טחון, ש"מעצבים" לבד לאיזה גודל שרוצים ולאיזו צורה שרוצים (מישהו אמר נאגטס?). אפשר לטגן, ואפשר גם לאפות.

>> למתכון: שניצל תירס ועוף

 

שניצל מיוחד (צילום: רון יוחננוב, mako אוכל)
שניצל תירס | צילום: רון יוחננוב, mako אוכל

ואם כבר תירס, שהוכרז כמלך השימורים, אז הנה מתכון שילדים יעופו עליו, אבל ממש לא רק הם. ואם יש לכם סרבני ירוקים, אנחנו מאשרים לכם לוותר על הפטרוזיליה. לביבות תירס עם גבינה לבנה וקצת גבינה צהובה שרק מערבבים ומטגנים בכלום זמן. 

>> למתכון: לביבות תירס וגבינה לבנה

לביבות תירס וגבינה לבנה (צילום: גיל גוטקין, mako אוכל)
לביבות תירס וגבינה לבנה | צילום: גיל גוטקין, mako אוכל

 ותירס אחרון לבינתיים: מרק תירס. למרות שעוד רגע עוברים לשעון קיץ, לנו עדיין קר ומרק לחלוטין נחשב כאופציה מספקת לארוחה. רק 5 מרכיבים, רבע שעה עבודה ויש לכם מרק שלא היה מבייש טייק אווי ממסעדה סינית.

>> למתכון: מרק תירס סיני ב-5 מרכיבים

מרק תירס (צילום: JoWen Chao, Shutterstock)
מרק תירס | צילום: JoWen Chao, Shutterstock

ומתירס משומר לעגבניות קלופות, הלהיט השני בתחום פחיות השימורים. חוץ מהבשר, שאר החומרים בסיסיים ביותר ולא דורשים התארגנות מיוחדת. ארוחת צהריים שלא מרגישה בכלל כמו משהו שהגיע משימורים.

>> למתכון: קציצות בקר ברוטב עגבניות

קציצות ברוטב עגבניות (צילום: OlgaMiltsova, Istock)
קציצות בקר ברוטב עגבניות | צילום: OlgaMiltsova, Istock

נכון שבימים רגילים היינו ממליצים לכם דבר ראשון להכין סלט טרי בצד, אבל אלה לא ימים רגילים, ויש להיערך לכך בהתאם. ביצים, בניגוד לירקות טריים, יכולות להישמר יותר זמן במקרר, אז למה לא להעשיר אותן עם פחית שימורים של אפונה וגזר? התוצאה היא פריטטה משפחתית גדולה שיכולה לסוגר פינה לארוחת בוקר או ערב.

>> למתכון: פריטטה עם אפונה וגזר

אומלט עם אפונה וגזר (צילום: IgorDutina, Istock)
אומלט עם אפונה וגזר | צילום: IgorDutina, Istock

תנו לנו לשמוט לכם את הלסת עם מתכון של גולן גורפינקל ממסעדת דלאל בנווה צדק. מתכון לחריימה שמכינים מטונה משומרת. הנה מנה שכל החיים תוכלו לספר שהכנתם אז, פעם, במשבר הקורונה.

>> למתכון: חריימה טונה (מקופסה!)

חריימה טונה (צילום: בועז לביא, באדיבות פילטונה)
חריימה טונה | צילום: בועז לביא, באדיבות פילטונה

עם כל הכבוד לתומר שימורים, זיתים מקופסה הם אהבה נושנה שלנו שלא נס ליחה ותמיד באה טוב, קורונה או לא קורונה. ועוד זיתים מבושלים עם עוף כמו במתכון הזה של יונית צוקרמן - בכלל חגיגה - ארוחת ערב משפחתית לגיטימית לימי חול, חג ושבת. 

>> למתכון: עוף עם זיתים

עוף עם זיתים, יונית צוקרמן (צילום: יונית סולטן צוקרמן, mako אוכל)
עוף עם זיתים, יונית צוקרמן | צילום: יונית סולטן צוקרמן, mako אוכל

המרק הזה הוא חגיגה של רווקים מצויים ביום יום/מצוידים בשימורים בימי קורונה: גם קבנוס, גם עגבניות משומרות וגם שעועית משומרת. נכון שזה לא משהו לאכול כל יום, אבל היום? בהחלט כן.

>> למתכון: מרק שעועית וקבנוס

ונסיים עם קינוח: נשיקות טבעונית. כן, יש דבר כזה. הן עשויות מסוכר והנוזל של שימורי החומוס, ואם זה לא הזמן לניסויים במטבח, מתי כן?

>> למתכון: נשיקות מרנג טבעוניות

נשיקות מרנג טבעוניות (צילום: עידית נרקיס כ"ץ, mako אוכל)
נשיקות מרנג טבעוניות | צילום: עידית נרקיס כ"ץ, mako אוכל