כשמלכת אנגליה חוגגת יום הולדת 90 כל הממלכה מתייצבת לחגיגות, ואת הכבוד שבהכנת העוגה קיבלה זוכת ריאליטי האפייה הפופולרי "בייק אוף בריטניה", נדיה חוסיין. את העוגה החגיגית והמלכותית הכינה חוסיין בביתה, והיא התנשאה לגובה של שלוש קומות, מורכבת מפודינג תפוזים בציפוי קרם חמאה מענג ומילוי ריבה.


המתמודדת נדיה חוסיין, מהגרת מבנגלדש ובת למשפחה מוסלמית דתייה, הגיעה אל לב הפריים טיים הבריטי כשהשתתפה בריאליטי האפייה (שעשה לאחרונה עלייה לישראל). למרות חילוקי הדעות בציבור והקולות כי מדובר בתעלול יחצני זול, התקשורת הבריטית חיבקה את זכייתה של נדיה בחיבוק גדול והיום היא נחשבת לסלבריטאית מהשורה הראשונה בבריטניה עם מעל 85 אלף עוקבים ברשתות החברתיות. נראה כי סיפור הסינדרלה של מי שחייה השתנו בזכות יכולות אפייה פנומליות רחוק מסיום, וכעת הגיעה גם ההזמנה האישית מבית המלוכה.

בייק אוף  (תמונת AVI: שידורי קשת)
נדיה חוסיין | תמונת AVI: שידורי קשת

"לפני כשבועיים קיבלתי את שיחת הטלפון וההצעה", סיפרה חוסיין על הרגע המרגש, "אבל התגובה הראשונית שלי הייתה להגיד לא, פחדתי שלא אצליח לעשות זאת כמו שצריך". לאחר שהתגברה על החשש ועיכלה את הכבוד שנפל בחלקה, חוסיין הבינה שלא תוכל להגיד "לא" למלכה. כצפוי, החששות המשיכו בזמן בחירת העוגה שתתאים לארוע המכובד, וחוסיין חששה שלא תקלע לטעם המלכותי: "אני לא יודעת אם היא בכלל אוהבת תפוזים, אני לא רוצה לאכזב את המלכה". 

ואיך הגיבה המלכה? כיאה למעמדה, היא הסתפקה בלחתוך את העוגה בזמן שהקהל מסביב פצח בשירת "היום יום הולדת". באמת ציפיתם שהוד מלכותה תזלול עוגה אל מול המצלמות?

>> אפתה את הבלתי אפשרי: הכירו את נדיה חוסיין