חתן וכלה מחובקים (צילום: jupiter images)
איזה פרחים יפים, איפה קטפת אותם? | צילום: jupiter images

המשבר הכלכלי, כן, זה שכולם כבר דיברו עליו בכל מקום אפשרי, עושה משהו אחד טוב: הוא גורם לנו להיות יצירתיים. חתונה, כידוע, היא הוצאה כבדה, ובזמנים של מצוקה כלכלית מחפשים כיצד לקצץ בכל הוצאה. עיתון ה"טלגרף" הבריטי מפרסם היום את סיפורם של בן אלטי וקרולינה נובקובסקה, זוג צעיר מבריטניה, שהצליח להפיק חתונה עבור 1,000 ליש"ט בלבד (6,000 שקלים). איך עושים את זה? תלמדו ותחסכו.

קודם כל, קצצו בדבר הבסיסי ביותר - גן אירועים. אין סיבה לשלם עשרות אלפי דולרים למקום שכל מה שהוא עושה זה לארח אתכם ולהביא לאורחים רבע עוף במסווה של מנת גורמה. אלטי ונובקובסקה למשל, התחתנו בגראז'. אמנם לא אירוע קלאסי, אבל כך לפחות הם לא נכנסו לחובות כבר בתחילת חייהם המשותפים.

גם בשמלת הכלה ניתן לחסוך. הזוג הצעיר שלנו, למשל, השיג שמלת כלה בפחות ממאתיים שקל. איך עושים את זה? הכלה הלכה לחנויות יד שניה והשיגה את השמלה במחיר מציאה. את חליפת החתן הצליחו שני החסכנים לרכוש עבור 450 שקלים דרך אתר הונג קונגי, המכין חליפות לפי הזמנה במחירים שווים לכל נפש.

גם את הטבעות השיג הזוג הצעיר במחיר שווה: חינם. החתן פשוט השתמש בטבעות הנישואים של סבו וסבתו. אולי זה הזמן באמת להתקשר לסבתא ולשאול לשלומה. על כניסה דרמטית לא תצטרכו לוותר, כל מה שעליכם לעשות זה למצוא חבר טוב עם רכב מפואר, שיסיע אתכם לחופה. לזוג שלנו יש חבר שבבעלותו יגואר, כך שהם כבר הסתדרו.

ואם כבר נעזרים באנשים היקרים לכם - המשפחה, למשל, יכולה להיות אחראית על הבופה. אמא של הכלה בישלה את האוכל לחתונה, והזוג קנה שתייה במבצעי אחד פלוס אחד בסופרים. ההוצאה הגדולה, במקרה הזה, היא על האלכוהול: אם תחליטו לפנק את האורחים בשמפניה, ייתכן ותאלצו לבזבז כ-1,500 שקלים נוספים.

הטיפ הכי גדול לחיסכון: ותרו על ירח הדבש, הישארו בבית ותכננו חופשה למועד מאוחר יותר, כשיהיה לכם קצת יותר כסף לבזבז. ואולי בעצם החיסכון הגדול ביותר הוא בכלל לא להתחתן?