שבוע לפני ערב פסח, ומשפחות רבות אינן יודעות איך יחגגו את החג. עמותת "תכלית" מבקשת לפתור את המצוקה הזאת בזכות מיזם אימוץ משפחות, המתקיים מזה שמונה שנים. משפחות יוכלו לאמץ משפחות באופן ישיר, או לתרום ולסייע להן דרך העמותה.

המשפחות המתנדבות מוזמנות לאמץ משפחה אחת, לסייע לה לרכוש את סל המוצרים, ללוות אותה בחגים ולשנות עבורה את החג באמצעות עמותת תכלית המשדכת ביניהן. לדברי ראשי העמותה, מספר הפונים לעזרה גדול פי ארבעה ממספר המבקשים לסייע. "יש המון פניות של משפחות חד הוריות, נכים ומבוגרים עריריים. לקראת החגים אנו מקבלים עשרות בקשות ביום מלשכות הרווחה, אנשים פרטיים המשוועים לעזרה", אומר מנכ"ל העמותה אהרון כהן. "אנחנו מבקשים מאנשים טובים שיסייעו להם בכל דרך".

העמותה קיימת מזה 18 שנה, ומחלקת מדי שבוע למעלה מאלפיים סלי מזון. מאות מתנדבים אורזים המוצרים ללחוקה ומשלחים אותם ליעדם. העיקרון המנחה הוא הימנעות מחלוקה פומבית, כדי למנוע מבוכה מהנזקקים עצמם.

בין היתר מפנה העמותה ילדים ומשפחות לאכול במסעדות. למעלה מ-200 מסעדות ברחבי הארץ,  מפיצריות ועד מסעדות סיניות, נותנות מענה למאות אנשים ביום.

ל', בת 50 מירושלים, היא אלמנה ואם לארבעה ילדים שמצבה הכלכלי התדרדר מאז מות בעלה לפני כשנה וחצי. " מאז פטירת בעלי אני מתקיימת מקצבת שארים ובקושי מקיימת את המשפחה. אני מתביישת ללכת לבית התמחוי ולאכול שם", היא מספרת. "כשהציעו לי ללכת לאכול במסעדה יוקרתית מצאתי את עצמי אוכלת במסעדת 'דרנא' ואף אחד לא יודע שאני בעצם נזקקת הרגשתי ככל האנשים האחרים שישבו שם. סוף סוף אני מרגישה שווה כמו כולם".

בונסף, העמותה מחלקת לקראת החגים כ-12אלף סלי מזון במרתון שמתחיל מהשבוע הקרוב כל סוף שבוע עד ערב סוכות, בדרגות חלוקה שונות, סלים בסיסיים ששווים כ-180שקל לכל סל וסלים גדולים יותר למשפחות ברוכות ילדים ואלמנות הכוללות גם מצרכים קפואים ביגוד והלבשה ששווים מעל 1,000 שקל.

רוצים לאמץ משפחה ולהעלות חיוך על פני הילדים? צלצלו *6031