בר מיטלמן, ילד הפלא של הביקטוין הישראלי שנעצר בחשד להעלמת מס והלבנת הון של 84 מיליון שקל, חזר בימים האחרונים לעבודתו בחברת BiTiN.  לקוחות של החברה שפנו למספר הווטאסאפ של החברה קיבלו הודעה שהעסקים חזרו כרגיל.

"בר חזר לעבוד כרגיל. הוא לא עצור. הוא אמנם לא במצב רוח ממש מרומם מחשיפת המעצר שלו ושל אביו ושתי אחיותיו אבל הוא נחוש לחזור להיות שחקן מרכזי בשוק חלפנות הקריפטו. המעצר שלו ושל בני המשפחה היה מיותר. לבר רפאלי ולאימה שלה לא היו מעזים לעשות את זה", אמר ל-mako אדם המכיר את מיטלמן ועשה עמו עסקאות לרכישת והמרת ביטקוין. "הוא חטף פצצה לפנים, נוקאאוט, אבל הוא יתאושש. הוא ילמד את הלקח ויפעל על פי החוק. הוא במשא ומתן עם רשות המיסים על הסכום שיידרש לשלם".

>> ההסתבכות של ילד הפלא ואחותו הבודי-בילדרית

בהודעות וואטסאפ שקיבלו הלקוחות של החברה בימים האחרונים נאמר להם בין השאר: "שלום רב העסק חזר לפעילות. ניתן לבצע רכישה או מכירה של ביטקוין או מטבעות וירטואליים נוספים".

לדברי אותו מקורב המטרה של מיטלמן, תושב הרצליה בן 27, לרכוש צ'יינג' כדי להטמיע לתוכו פעילות עסקית חוקית ולא להסתבך שום עם רשויות החוק בעיקר רשות המיסים.

מיטלמן, שתי אחיותיו מיטל (21), חובבת אקסטרים שהשתתפה בעונה הראשונה של "נינג'ה ישראל", הדר (22) ואביו לב נעצרו בחשד להעלמות מס והלבנות הון. החשד של המשטרה ורשות המיסים שהאב ושתי האחיות שיתפו פעולה עם בר כדי להסוות את פעילות שתי החברות שלו: bitin ו-ב.מ.ל וסייעו לו בהלבנת הון והעלמות במשך למעלה משלוש שנים.

האחיות הדר ומיטל היו עצורות שבעה ימים ושיתפו פעולה בחקירתן ביחידת הסייבר של להב 433. בר ואבו היו עצורים במשך 22 יום. בר שמר על זכות השתיקה.

"המעצר של בני המשפחה היה הכרחי כדי לא לשבש את החקירה", טענו גורמים במשטרה, "אנחנו לא חקרנו את בר רפאלי ואימה כך ואין מה להשוות בין שתי הפרשות".

החוקרים חילטו לבר דירת  יוקרה בהרצליה, כלי רכב מפוארים, חשבונות בנק וארנקים דיגיטליים בשווי כולל של 11 מיליון שקל.

התיק נמצא בשלבי סיום בפרקליטות ומסתמן שבקרוב מאוד הוא, אביו ואחיותיו יקבלו זימון לשימוע לפני כתב אישום בגין העלמות מס והלבנת הון בסכום של 84 מיליון שקל.

למרות פנייה לעורכי הדין ברון גלעד וגיל פרידמן, המייצגים את בני המשפחה, לא נתקבלה תגובה.