אם להאמין למתי וינברג, ולחברת pickpack שבבעלותו, מדובר במהפכה של ממש. טכנולוגיה ישראלית חדשה תאפשר לקצר את זמני ההמתנה למשלוח, לחסוך כסף ליצרן ואולי הכי חשוב – להוזיל משמעותית את המוצרים שאנחנו מזמינים באינטרנט.

החברה הוקמה על ידי ארבעה, שלושה מהם אחים יוצאי יחידת 8200 המפורסמת. המערכת מורכבת, אבל עבור הלקוח זה עובד בצורה פשוטה: מרגע ההזמנה של מוצר מחנות או משלוח מהסופר, נשלח ללקוח לינק שמראה לו בדיוק מתי המשלוח יגיע עד אליו, ובזמנים קצרים מבעבר.

החברה פועלת כיום עם כמה רשתות מוכרות בארץ, בהן רשת המזון רמי לוי, והם צפויים גם להתרחב לעולם. ברמי לוי אומרים שהמערכת הצליחה לקצר את זמן המשלוחים ללקוחות בשעה שלמה.

הכניסה של טכנולוגיות חדשות למסחר אינטרנטי נוח יותר לצרכן היא בשורה של ממש. רק לאחרונה דיווחנו על כניסתה לישראל של ענקית הקמעונאות אמאזון. היא מכתיבה במידה רבה איך ייראה העתיד.

בעבר פרסמנו כאן על חברת "קומון סנס רובוטיקס", שגם היא מתכננת לקצר לנו את זמני המשלוח, באמצעות רובוטים במרכזי השילוח שיעשו בעצמם את עבודת הליקוט. המכונה של חברת CMC יכולה לארוז בין 600 ל-700 חבילות בשעה. אמאזון שוקלת להכניס את המכונות האלה לאלפי המחסנים שלה.

היכולת לרכוש מוצר משתנה לנגד עינינו. הלקוח מצפה לשירות הרבה יותר טוב מבעבר, ובעלי עסקים שלא יישרו קו עלולים למצוא את עצמם מחוץ למשחק.